Osiedla jednorodzinne. TOP 5 propozycji w budowie

Deweloperzy przygotowują liczne osiedla domów jednorodzinnych. Chętnych nie brakuje, ponieważ ich ceny bywają niższe niż mieszkań. Prezentujemy najnowsze realizacje w kategorii osiedla domów. Wszystkie są aktualnie w budowie.

Autor: housemarket.pl 11 listopada 2021 12:39

1. Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu, More Place

Osiedle Przy Jeziorach powstaje w Poznaniu. Finalnie znajdzie się tutaj 56 lokali bliźniaczych, w 28 budynkach. Duża część z nich została już ukończona, w kolejnych trwają prace - wszystkie zgodnie z planami i harmonogramem.

W I etapie inwestycji powstało 6 domów, czyli łącznie 12 lokali. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje kolejnych 8 budynków, w których przewidziano 16 lokali. Równolegle trwają prace nad III etapem osiedla - tu powstaną 3 domy, z 6 mieszkaniami. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

2. Osiedle Leśne pod Łodzią, JHM Development

Osiedle Leśne powstaje w Nowosolnej. W ramach inwestycji powstało 81 domów jednorodzinnych. Budowa osiedla jest już na ukończeniu. Modernistyczne bryły budynków w połączeniu z elementami wykończeniowymi imitującymi drewno w doskonały sposób wpasowują się w otaczający osiedle sosnowy las. Komfortowe metraże domów od 146,45 mkw. do 243,61 mkw. umożliwią zaaranżowanie przestrzeni w sposób dopasowany do potrzeb właścicieli.

3. Osiedle Pod Topolami w Zamieniu pod Warszawą, Novisa Development

Osiedle Pod Topolami to nowa inwestycja od Novisa Development, która powstaje w podwarszawskiej miejscowości Zamienie. W ofercie znajduje się 36 domów o metrażu od 62 do 81 mkw. Pierwsze budynki na osiedlu będą gotowe do odbioru w IV kwartale 2023.

Niska zabudowa oraz nowoczesny design sprawiają, że inwestycja doskonale wkomponowuje się w okoliczną architekturę, gdzie prym wiodą małe osiedla domków jednorodzinnych. Proste bryły, duże przeszklenia oraz elewacje utrzymane w kolorach bieli, szarości i naturalnego brązu nadają projektowi ponadczasowych cech.

4. Hville w podwrocławskich Księginicach, Grupa BY MADE

Inwestycja Hville to inspirowane stylem skandynawskim osiedle domów w zabudowie bliźniaczej. Na osiedlu będzie można zamieszkać już w przyszłym roku. Pierwszy etap zostanie ukończony w pierwszym kwartale 2022 roku, a równolegle będą trwały prace nad kontynuacją inwestycji. W obu etapach wybudowane zostaną łącznie 34 domy.  Cały projekt ma mieć prywatny charakter. Osiedle zostanie otoczone ogrodzeniem z bramą automatyczną.

5. Lipova Living w Konstancinie, Albero Invest

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Lipowej na ponad hektarowej działce w odległości zaledwie 200 metrów od ulicy Warszawskiej - jednej z głównych arterii Konstancina, łączącej miasto ze stolicą⁠.

W ramach projektu powstanie 11 domów o zróżnicowanych układach wnętrz, zaprojektowanych na planie prostokąta. Dwukondygnacyjne domy mają powierzchnie użytkowe od 298 do 331 mkw. Każdy z nich posiada wkomponowany w bryłę budynku garaż z dwoma miejscami postojowymi⁠.

W pierwszej linii od ul. Lipowej zlokalizowano dwa budynki w zabudowie dwulokalowej. Chcąc zachować charakter osiedla domów jednorodzinnych garaże, które łączą bryły wkopano do połowy kondygnacji. Zabieg ten pozwolił optycznie wydzielić dwa „niezależne” domy. Forma ich odbiega od domów jednorodzinnych w głębi działki. Stanowią one swoistego rodzaju bramę wjazdową na dalszą część osiedla.

W drugiej części osiedla zlokalizowane są już domy jednorodzinne. To właśnie one są najbardziej charakterystyczne dla tego osiedla. Dwukondygnacyjne budynki, gdzie każdą kondygnację zwieńcza głęboki gzyms, który przechodzi później w pionową ścianę. Dzięki takiemu zabiegowi zostały stworzone wielkogabarytowe litery L, które odnoszą się do ulicy Lipowej i nadały nazwę całemu zamierzeniu „Lipova Living”. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych