Osiedla mieszkaniowe. Te nowości szykują deweloperzy

Jakie projekty mieszkaniowe przygotowywane są teraz do budowy? Jakie mieszkania znajdą się w ofercie? W jakich cenach? Zobacz sondę wśród deweloperów.

Autor: housemarket.pl 10 listopada 2021 08:04

Tomasz Kaleta, dyrektor departamentu sprzedaży w Develia

Rozpoczęliśmy właśnie sprzedaż mieszkań w pierwszym etapie inwestycji Aleje Praskie. To nasz, nowy, duży projekt na warszawskiej Pradze Południe, w którym planujemy wybudować w najbliższych latach niemal 1200 mieszkań. W dwóch pierwszych budynkach znajdzie się 110 lokali o zróżnicowanych rozkładach, od funkcjonalnych kawalerek po przestronne mieszkania czteropokojowe. Miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych zostaną dostosowane do zamontowania ładowarek dla pojazdów elektrycznych. W parterowych kondygnacjach znajdą się także powierzchnie usługowe. Ceny zaczynają się od 10 200 zł/mkw. Budowa zakończyć się ma w drugim kwartale 2024 roku.
Inną, nową inwestycją, którą ostatnich tygodniach wprowadziliśmy do sprzedaży są wrocławskie Kaskady Różanki. W sześciokondygnacyjnym budynku powstanie 128 mieszkań. Niewątpliwą zaletą tego projektu jest jego lokalizacja przy ulicy Chorwackiej, 5 km od staromiejskiego Rynku. Zaledwie kilkaset metrów od inwestycji biegną nadodrzańskie wały, idealny teren do spacerów, joggingu lub wypraw wzdłuż wielokilometrowych tras rowerowych. Kaskady Różanki zostaną oddane do użytku do końca 2022 roku. Ceny zaczynają się od 8499 zł brutto/mkw.

Przygotowujemy także kolejne etapy naszych, popularnych inwestycji, jak Osiedle Latarników w Gdańsku, Ceglana Park w Katowicach, czy Centralna Park i Słoneczne Miasteczko w Krakowie. Planujemy również kolejne, nowe projekty w Warszawie i Gdańsku. Start ich realizacji zaplanowany jest na pierwsze kwartały 2022 roku. Ponieważ w ostatnich miesiącach rynek mieszkaniowy był areną dynamicznych zmian, szczególnie jeśli chodzi o koszty wykonawstwa, należy spodziewać się, że mieszkania w nowych projektach będą droższe od tych znajdujących się obecnie w ofercie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zbigniew Juroszek, prezes Atal

Cały czas pracujemy nad nowymi przedsięwzięciami deweloperskimi, dzięki czemu utrzymujemy wysoki poziom oferty. Obecnie w przygotowaniu mamy 40 projektów, które dostarczą ponad 7 700 lokali. Inwestycje, które są już na etapie planowania dostarczą kolejnych 9 700 lokali, co najlepiej obrazuje potencjał dalszych perspektyw rozwoju firmy.

Boaz Haim, prezes Ronson Development

Nasz bank ziemi obejmuje ponad 4200 mieszkań, z czego tylko w ciągu ostatniego roku zabezpieczyliśmy grunty pod 3200 lokali. W najbliższym czasie planujemy rozbudować realizowane już projekty. Wprowadzimy kolejną pulę mieszkań w Ursusie Centralnym oraz Mieście moim w Warszawie, a także rozpoczniemy czwarty etap inwestycji Nowe Warzymice pod Szczecinem i trzecią fazę projektu Vivy Jagodno we Wrocławiu.

Pojawią się także nowe inwestycje. W czwartym 4. kwartale 2021 roku planujemy wprowadzić dwa projekty w Warszawie, jedną inwestycję na Woli, a drugą na dolnym Mokotowie. Z kolei na przełomie 2021 i 2022 roku rozpoczniemy nową inwestycję w Poznaniu.

Struktura mieszkań we wszystkich projektach jest zróżnicowana i dopasowana do określonych grup docelowych, oferujemy kompaktowe mieszkania jedno i dwupokojowych, po duże lokale czteropokojowe.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych