Osiedle Hville pod Wrocławiem gotowe latem

Jak zadbać o to, by dom stał się oazą hvile, norweskiej sztuki relaksu? Odpowiadają projektanci podwrocławskiego osiedla Hville, do którego już latem wprowadzą się nowi mieszkańcy.

Autor: Housemarket.pl 12 grudnia 2021 11:26

Metraż, duża liczba pokoi, nasłonecznienie pomieszczeń, dobra izolacja akustyczna, widok z okna i bezpieczeństwo – to wszystko wpływa na nasz poziom szczęścia. Jak stwierdzają autorzy raportu „Szczęśliwy dom. Badanie dobrostanu Polaków”*, im więcej metrów kwadratowych mamy do dyspozycji, tym lepiej wpływa to na nasze samopoczucie. Dodatkowym czynnikiem niwelującym poziom stresu jest rodzaj zabudowy – najszczęśliwsi są mieszkańcy domów, a najmniej – kamienic.

Duży metraż daje szczęście

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak więc może wyglądać dom idealny, który umożliwia relaks, a także spełnia wszystkie powyższe wymogi?

– Projektując Hville, postawiliśmy przede wszystkim na funkcjonalną przestrzeń, która pozwala na wydzielenie zarówno strefy do odpoczynku, jak i strefy do pracy w trybie home office, co w obecnych czasach ma ogromne znaczenie. Dzięki dużym oknom w całym domu i wyjściu na taras prosto z salonu zadbaliśmy również o odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. Atutem są również spore działki, których metraż sięga nawet 450 mkw. – wylicza Ewa Skibińska, marketing manager z Grupy BY MADE.

Domy w podwrocławskiej osadzie Hville mają 133 mkw. powierzchni użytkowej rozlokowanej na dwóch piętrach. Na parterze znajduje się prawie 40-metrowy salon z kuchnią oraz toaleta, a na piętrze – cztery sypialnie i łazienka. Dodatkowo do każdego domu przynależy ogród, a także garaż oraz miejsce postojowe. Domy w Hville to także podwyższony standard deweloperski: na parterze zamontowano rolety elektryczne oraz tarasowe okna przesuwne, a w całym domu położono ogrzewanie podłogowe.

W Hville zadbano także o ekologiczne rozwiązania, które pozwalają znacząco obniżyć koszty zużywanej energii. Każdy dom posiada pompę ciepła oraz instalację pod montaż paneli fotowoltaicznych.

– W dzisiejszych czasach, gdy rachunki za media rosną, na znaczeniu zyskują rozwiązania, dzięki którym możemy po prostu płacić mniej. W Hville w każdym domu można w prosty sposób, dzięki przygotowanej już instalacji, zamontować panele słoneczne, co pozwoli obniżyć koszty energii nawet o kilkadziesiąt procent – podkreśla Ewa Skibińska.

Bezpieczeństwo i szybki internet zyskują na znaczeniu

Poziom szczęścia wzrasta, gdy czujemy się bezpiecznie w miejscu, w którym mieszkamy. Na bezpieczną okolicę przy wyborze nowego miejsca zamieszkania wskazuje co trzeci ankietowany w badaniu „Szczęśliwy dom”.

– Klienci cenią sobie ciszę i spokój, ale coraz większą uwagę zwracają również na bezpieczeństwo, które jesteśmy im w stanie zapewnić. Myśląc o Hville, wiedzieliśmy że zbudujemy kameralną, spokojną i przede wszystkim bezpieczną osadę. Osiedle oddziela od drogi akustyczny płot oraz szpaler drzew. Hville będzie ogrodzone, a dla bezpieczeństwa zamontowana zostanie również brama wjazdowa i wideodomofony. Całą drogę wewnętrzną dodatkowo odpowiednio doświetlimy. Zamknięte osiedle to także wyższy poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które mogą swobodnie bawić się nie tylko w swoim ogrodzie, ale też na terenie całej osady – wylicza Ewa Skibińska.

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych