Ostatni dzwonek na dopłatę z MdM

Wraz z końcem stycznia wyczerpano środki w ramach MdM 2017, do rozdania zostały te przewidziane na 2018 rok. Pierwszą pulę już uruchomiono, a w niej ponad 350 mln zł, z których obecnie dostępnych jest około 100 mln zł. Osoby chcące skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych mają o co grać. Przykładowo rodzina z trójką dzieci może oszczędzić nawet do 100 tys. zł.

Autor: HouseMarket.pl 28 marca 2017 12:45

Statystyki preferencji mieszkaniowych przeprowadzone w ostatnich miesiącach dowodzą, że z państwowego programu coraz częściej korzystają większe rodziny, z trójką dzieci, bowiem mogą one zyskać nawet do 100 tys. zł dofinansowania. A to spore wsparcie i ostatnia okazja, by kupić własne M znacznie taniej. – W naszym biurze sprzedaży odnotowujemy wzmożone zainteresowanie dużymi mieszkaniami. Najczęściej decydują się na nie rodziny z kilkorgiem dzieci. Mają oni do dyspozycji lokale trzy-, cztero-, a nawet pięciopokojowe, w których mogą wygodnie i komfortowo zamieszkać – mówi Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

Mieszkania powstające w ramach osiedla Reduta Nowe Podolany nadal objęte są rządowym programem Mieszkanie dla Młodych. Deweloper deklaruje, że jest gotowy poczekać na środki z państwowego wsparcia do stycznia 2018 roku, kiedy pieniądze zostaną zwolnione i przekazane poszczególnym zainteresowanym. – W obecnej sytuacji, elastyczność dewelopera jest kluczowa, dlatego wychodzimy naprzeciw klientom. Zainteresowani już teraz mogą kupić własne M na osiedlu Reduta Nowe Podolany, a transzę z MdM-u uregulować w 2018 roku. To z pewnością duże udogodnienie dla kupujących – podkreśla Agata Nowaczyk.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ekonbud-Fadom projekt na poznańskich Podolanach realizuje od 2012 roku. Do tej pory wybudował pięć budynków i zdradza, że w niedalekich planach rozpocznie rozbudowę. Obecnie w ofercie posiada mieszkania o zróżnicowanej powierzchni, od 45 do 140 mkw. Ich ceny rozpoczynają się już od 5 100 zł brutto. Są to kawalerki oraz mieszkania dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe. Każda klatka schodowa posiada cichobieżną windę i jest przystosowana do osób niepełnosprawnych. Na terenie osiedla postały naziemne miejsca postojowe, jak i podziemna hala garażowa. Dla najmłodszych wybudowano dwa, świetnie wyposażone place zabaw. Ponadto zapewniono chodniki, oświetlenie oraz ławki.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych