Oto laureaci Housemarket Silesia Awards 2020!housemarket.pl - 07 lutego 2020 16:06


W trakcie dzisiejszej gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach poznaliśmy zwycięzców siedmiu kategorii konkursu Housemarket Silesia Awards 2020.

Nominowani byli wybierani przez czytelników portalu Housemarket w 7 kategoriach: Osiedle mieszkaniowe, Domy jednorodzinne, Lofty i apartamenty, Architektura, Zielone Osiedle, Osiedle przyjazne rodzinie i Deweloper. Nominowane były najciekawsze projekty mieszkaniowe zrealizowane do końca 2019 roku. W każdej z kategorii spośród zgłoszonych do konkursu inwestycji wyłonionych zostało 3 najlepszych. Organizatorem konkursu Housemarket Silesia Awards 2019 jest Grupa PTWP, wydawca wielu tytułów prasowych i internetowych serwisów informacyjnych, m.in. housemarket.pl, propertynews.pl oraz propertydesign.pl. Spotkanie prowadził Jarosław Kuźniar.

Osiedle mieszkaniowe

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przejdźmy zatem do pierwszej kategorii – Osiedle mieszkaniowe. Wśród nominowanych inwestycji znalazły się Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach - III etap, Murapol Apartamenty Trzy Stawy w Katowicach oraz Royal Studio Smart Apartments w Gliwicach.

Nagrodę Housemarket Silesia Award 2020 otrzymała inwestycja Murapol Apartamenty Trzy Stawy w Katowicach. Nagrodę odebrała Iwona Sroka, członek zarządu Murapolu.

- Wszyscy, którzy kupili mieszkania w inwestycji Murapol Apartamenty Trzy Stawy będą zawsze zadowoleni. Jeśli nie, proszę do mnie zadzwonić – powiedziała z uśmiechem Iwona Sroka odbierając nagrodę w imieniu firmy Murapol.

Dom jednorodzinny

W kategorii domy jednorodzinne nominowane były domy: Dom asymetryczny w Tarnowskich Górach, Barka Cieślika oraz Czarna Skała w Bielsku-Białej. Nagrodę otrzymała Barka Cieślika. Nagrodę odebrał architekt Daniel Cieślik, który przyznał, że cieszy się, że w trakcie projektowania inwestycji wsłuchiwał się w siebie.

- Ta inwestycja to odpowiedź na szybkie tempo życia, będąca połączeniem tradycji, natury i nowoczesności – powiedział Jarosław Kuźniar czytając uzasadnienie nagrody.

Lofty i apartamenty

Nominowane zostały inwestycje Rezydencja ViRiDi w Gliwicach, Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej oraz Apartamenty Zygmunta w Gliwicach. Tytuł Housemarket Silesia Awards 2020 otrzymała inwestycja Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej. Nagrodę odebrali Joanna Małecka i Wojciech Małecki z Biura Projektowego Małeccy oraz Krzysztof Skrzymowski, prezes zarządu MGSM Perspektywa.

- Ten budynek stał się wydarzeniem estetycznym i jest to świetny przykład rewitalizacji terenów zniszczonych szkodami górniczymi – czytamy w uzasadnieniu nagrody.

Architektura

W tej kategorii nominowano budynki Złota 19 w Katowicach, Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej oraz Apartamenty Zygmunta w Gliwicach. Statuetkę otrzymała Złota 19. Nagrodę odebrali właściciel Zalewski Architecture Group, Krzysztof Zalewski oraz prezes zarządu Credit Service, Rafał Zahraj. Nagroda została przyznana za "twórczy ukłon w stronę katowickiego modernizmu".

- To już nasza druga nagroda w tym konkursie. Tym razem nawiązaliśmy do tradycji, ale pamiętając, że trzeba projektować na kolejne 50 lat – powiedział Krzysztof Zalewski z Zalewski Architecture Group.

Osiedla przyjazne rodzinie

Wśród nominowanych osiedli znalazły się osiedla Park Moniuszki w Mysłowicach - II etap, Osiedle Ogrodowe w Świętochłowicach oraz Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach - III etap.

W tej kategorii nagrodę Housemarket Silesia 2020 zdobył Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach - III etap. Nagrodę odebrał prezes OKAM Capital, Arie Koren.

- Jesteśmy częścią społeczności Katowic i planujemy tutaj reinwestować – powiedział prezes OKAM Capital.

Zielone Osiedla

Topowa trójka w tej kategorii to Osiedle Malownik w Katowicach, Nowy Paryż w Świętochłowicach Xenakis Development oraz Murapol Śląskie Tarasy w Katowicach. Nagrodę otrzymał Nowy Paryż w Świętochłowicach. Nagrodę odebrał Sylwester Pobuta, menedżera działu sprzedaży w Xenakis Development.

- Chcemy, aby mieszkańcy naszego osiedla dostawali zieleń z każdej strony. Dlatego oprócz zieleni na zewnątrz wprowadziliśmy drewniane szkielety domów, aby iść w stronę ekologii – powiedział Sylwester Pobuta.

Deweloper

W ostatniej kategorii nominowano firmy P.B.O. Trojan, TDJ Estate oraz Murapol. Statuetkę Housemarket Silesia Awards 2020 otrzymał TDJ Estate. Nagrodę, za "patrzenie w przyszłość, ale nie zapominanie o społeczności" odebrał Adam Urbański, dyrektor ds. sprzedaży TDJ Estate.

- Ta nagroda to nie jest zwieńczenie naszej pracy, ale obietnica na przyszłość – zapowiedział Adam Urbański.