Oto laureaci Housemarket Silesia Awards 2020!

W trakcie dzisiejszej gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach poznaliśmy zwycięzców siedmiu kategorii konkursu Housemarket Silesia Awards 2020.

Autor: housemarket.pl 07 lutego 2020 16:06

Nominowani byli wybierani przez czytelników portalu Housemarket w 7 kategoriach: Osiedle mieszkaniowe, Domy jednorodzinne, Lofty i apartamenty, Architektura, Zielone Osiedle, Osiedle przyjazne rodzinie i Deweloper. Nominowane były najciekawsze projekty mieszkaniowe zrealizowane do końca 2019 roku. W każdej z kategorii spośród zgłoszonych do konkursu inwestycji wyłonionych zostało 3 najlepszych. Organizatorem konkursu Housemarket Silesia Awards 2019 jest Grupa PTWP, wydawca wielu tytułów prasowych i internetowych serwisów informacyjnych, m.in. housemarket.pl, propertynews.pl oraz propertydesign.pl. Spotkanie prowadził Jarosław Kuźniar.

Osiedle mieszkaniowe

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przejdźmy zatem do pierwszej kategorii – Osiedle mieszkaniowe. Wśród nominowanych inwestycji znalazły się Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach - III etap, Murapol Apartamenty Trzy Stawy w Katowicach oraz Royal Studio Smart Apartments w Gliwicach.

Nagrodę Housemarket Silesia Award 2020 otrzymała inwestycja Murapol Apartamenty Trzy Stawy w Katowicach. Nagrodę odebrała Iwona Sroka, członek zarządu Murapolu.

- Wszyscy, którzy kupili mieszkania w inwestycji Murapol Apartamenty Trzy Stawy będą zawsze zadowoleni. Jeśli nie, proszę do mnie zadzwonić – powiedziała z uśmiechem Iwona Sroka odbierając nagrodę w imieniu firmy Murapol.

Dom jednorodzinny

W kategorii domy jednorodzinne nominowane były domy: Dom asymetryczny w Tarnowskich Górach, Barka Cieślika oraz Czarna Skała w Bielsku-Białej. Nagrodę otrzymała Barka Cieślika. Nagrodę odebrał architekt Daniel Cieślik, który przyznał, że cieszy się, że w trakcie projektowania inwestycji wsłuchiwał się w siebie.

- Ta inwestycja to odpowiedź na szybkie tempo życia, będąca połączeniem tradycji, natury i nowoczesności – powiedział Jarosław Kuźniar czytając uzasadnienie nagrody.

Lofty i apartamenty

Nominowane zostały inwestycje Rezydencja ViRiDi w Gliwicach, Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej oraz Apartamenty Zygmunta w Gliwicach. Tytuł Housemarket Silesia Awards 2020 otrzymała inwestycja Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej. Nagrodę odebrali Joanna Małecka i Wojciech Małecki z Biura Projektowego Małeccy oraz Krzysztof Skrzymowski, prezes zarządu MGSM Perspektywa.

- Ten budynek stał się wydarzeniem estetycznym i jest to świetny przykład rewitalizacji terenów zniszczonych szkodami górniczymi – czytamy w uzasadnieniu nagrody.

Architektura

W tej kategorii nominowano budynki Złota 19 w Katowicach, Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej oraz Apartamenty Zygmunta w Gliwicach. Statuetkę otrzymała Złota 19. Nagrodę odebrali właściciel Zalewski Architecture Group, Krzysztof Zalewski oraz prezes zarządu Credit Service, Rafał Zahraj. Nagroda została przyznana za "twórczy ukłon w stronę katowickiego modernizmu".

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych