Oto zwycięzcy w rankingu krakowski "ArchiBubel"

W Krakowie zorganizowano konkurs na najgorzej zaprojektowane budynki mieszkaniowe. Zobaczcie tegorocznych zwycięzców.

Autor: dziennikpolski24.pl 07 lutego 2022 13:52

W plebiscycie "ArchiBubel" zagłosowało około 20 tys. osób. Mieszkańcy Krakowa wypowiedzieli się na temat przykładów tzw. patodeweloperki w mieście - podaje dziennikpolski24.pl.

Jak czytamy, pierwszą nagrodę w niechlubnym konkursie zajął budynek, który mieści się przy ulicy Grottgera 34. Otrzymał on aż 5 979 głosów. Budynek, przez organizatorów plebiscytu został prześmiewczo nazwany "Blokiem Integracyjnym" , w obiekcie okna znajdują się w bliskiej odległości od sąsiednich i są do siebie równolegle skierowane. W efekcie, wyraźnie widać co dzieje się w sąsiednich mieszkaniach.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na kolejnej pozycji uplasowały się nieruchomości na osiedlu Dywizjonu 303 pod numerami 20 i 20a, wybudowane tuż przy słupie wysokiego napięcia. Otrzymały one 3917 głosów. Jak czytamy, organizatorzy konkursu budynki nazwali ,,Domami pełnymi energii”.

Na trzeciej pozycji znalazł się budynek przy ulicy Centralnej 57. Głosowało na niego 1590 osób. Inwestycja zwana "Matrioszką" to sporej duży blok, który powstał w wyniku nadbudowy domku jednorodzinnego.

Jak czytamy, blisko trzeciej pozycji uplasował się także projekt przy ulicy Kościuszki 60-62, gdzie zabytkową kamienicę nadbudowano czterema piętrami. Na tą lokalizację oddano 1541 głosów.

W wypowiedzi dla dziennikpolski24.pl, Krzysztof Kwarciak, przewodniczący Stowarzyszenia Ulepszamy Kraków zapowiedział, że to nie koniec działań w ramach poprawy urbanistycznej prezencji Krakowa. Następnym krokiem będzie kontrola tego w jaki sposób wspomniane inwestycje uzyskały pozwolenie na realizację. Wkrótce Stowarzyszenie zaprezentuje także propozycje zmian prawa i miejskich procedur. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych