Otwarto łącznik pomiędzy największymi osiedlami w InowrocławiuPAP - 30 lipca 2020 15:37


W Inowrocławiu został w czwartek otwarty łącznik ulic Marulewskiej i Szymborskiej, pozwalający na szybsze przemieszczenie się pomiędzy największymi osiedlami Rąbin i Piastowskie. W ramach inwestycji również powstały dwa ronda i wyremontowano ul. Długą.

- To jedna z największych inwestycji drogowych w naszym mieście. Dzięki tej drodze kierowcy oraz rowerzyści będą mogli o wiele szybciej niż dotychczas przedostać się z Rąbina na osiedle Piastowskie. Wiem także, że remont ul. Długiej był długo wyczekiwaną przez inowrocławian inwestycją. Na początku, gdy planowaliśmy jej remont, nie sądziliśmy, że uda się pozyskać środki na wybudowanie nowej ulicy. Jak widać, udało się - powiedział prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Dodał, że jest to wynik wieloletnich planów zawartych w uwarunkowaniach rozwoju komunikacji i infrastruktury technicznej w realizowanej przez nas strategii rozwoju miasta Inowrocławia.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prace budowlane trwały od kwietnia 2019 r. Nowa trasa ma ponad 1,4 km długości. Przy ulicy zainstalowano 145 lamp i posadzono 50 drzew.

Nowe ronda zbudowano na skrzyżowaniach ulic Długiej i Marulewskiej oraz Szymborskiej i Miechowickiej. Ulica Długa została wyremontowana na odcinku od ul. Lipowej do ul. Św. Ducha.

Cała inwestycja kosztowała ponad 26 mln zł, z czego prawie 17,5 mln zł stanowiło dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.