Otwarto nową siedzibę Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu

W poniedziałek oficjalnie otwarto nową siedzibę Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu (PODGiK). Ośrodek jest drugim w kraju, po Warszawie, pod względem liczby załatwianych spraw.

Autor: Pap 21 września 2021 08:18

Nowa siedziba najnowocześniejszego PODGiK w kraju kosztowała blisko 30 mln złotych. Inwestycja sfinansowana została z budżetu powiatu poznańskiego.

Instytucja została przeniesiona z mieszczącego się w centrum miasta budynku Starostwa Powiatowego w Poznaniu na poznańskie Franowo. Obecnie dysponuje dwukrotnie większą niż do tej pory powierzchnią, lepszymi warunkami pracy i obsługi klientów oraz dogodniejszymi niż dotąd warunkami dojazdu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Dwukrotnie powiększyliśmy powierzchnię ośrodka, a dzięki przestronnemu podziemiu ogromne zasoby archiwalne znajdują się w jednym miejscu. Dotychczas dokumenty składowane były w trzech różnych lokalizacjach, co wydłużało czas załatwiania spraw. Dziś dostęp do archiwum jest bezpośredni i natychmiastowy" - powiedział dyrektor PODGiK Tomasz Powroźnik.

W nowych wnętrzach przy ulicy Franowo 26 klienci mają do dyspozycji m.in.: poczekalnię oraz salę obsługi klienta z większą niż poprzednio liczbą stanowisk. Utworzony został także punkt szybkiej informacji dla klienta i kącik zabaw dla najmłodszych.

"Nowa siedziba ośrodka jest przykładem olbrzymiego postępu, jaki powiat poznański zrobił w kierunku rozwoju geodezji i kartografii. Takie miejsce zobowiązuje do ciągłego podnoszenia jakości usług i obsługi klientów" - powiedział obecny na oficjalnym otwarciu ośrodka główny geodeta kraju Waldemar Izdebski.

Każdego roku PODGiK w Poznaniu obsługuje średnio m.in.: ponad 20 tys. zgłoszeń prac geodezyjnych, blisko 30 tys. wniosków o udostępnienie różnego rodzaju dokumentów i materiałów z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (PZGiK), wydając m.in. dziesiątki tysięcy wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów i budynków. Rokrocznie obsługuje też około 6 tys. wniosków o koordynację projektowanych sieci uzbrojenia terenu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych