Pakiet dla kredytobiorców jest wsparciem w spłacie kredytów hipotecznych w złotych

Ogłoszony we wtorek pakiet wsparcia dla kredytobiorców jest wsparciem Polaków w spłacie kredytów hipotecznych w złotych - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Autor: PAP 10 maja 2022 14:02

Premier zapowiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej, że rząd rozszerza tarczę antyputinowską o pakiet wsparcia dla kredytobiorców. Morawiecki pytany był, czy ze wsparcia będą mogli korzystać również frankowicze.

"To jest wsparcie Polaków w spłacie kredytów hipotecznych w złotówkach" - zastrzegł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według premiera spłaty kredytów hipotecznych są dzisiaj trudniejsze, ponieważ idą w górę stopy procentowe, które określa Narodowy Bank Polski, odnoszące się do złotych. "Natomiast spłaty kredytów walutowych odnoszą się do innych wskaźników referencyjnych (...)" - stwierdził.

"W przypadku kredytów walutowych we frankach szwajcarskich bądź innych walutach wiemy doskonale, że teraz w polskich sądach są tysiące a może nawet dziesiątki tysięcy przypadków, które w inny sposób zupełnie pozwalają ująć spłatę kredytów. To się wiąże również z wyrokami na poziomie europejskim, ale nie tylko - również na poziomie krajowym" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych