Pakiet mieszkaniowy: dopłaty do czynszów i wsparcie TBSPAP - 04 maja 2020 12:37


Zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem dla osób o niskich dochodach, dopłaty do czynszów, możliwość dojścia do własności w nowo budowanych mieszkaniach w TBS, wsparcie szeroko rozumianego budownictwa społecznego - zakłada m.in. pakiet mieszkaniowy - podało w poniedziałek ministerstwo rozwoju.

Jak podkreśliło w poniedziałkowym komunikacie MR, pakiet ma stanowić impuls rozwojowy dla gospodarki, w którą uderzyła pandemia COVID-19. Resort, jak wyjaśniono, pracuje nad projektami pod wspólnym szyldem Impuls dla Gospodarki. Zaprezentowane w poniedziałek rozwiązania dotyczą budownictwa społecznego i komunalnego. Drugi pakiet, zawierający rozwiązania dla części rynkowej, ma być przedstawiony "w kolejnym etapie".

"Zaproponowany przez nas szeroki pakiet zmian w budownictwie społecznym i komunalnym jest odpowiedzią na wciąż rosnący popyt na tańsze mieszkania na wynajem" - podkreśliła cytowana w komunikacie minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że zwłaszcza w obecnej sytuacji, wywołanej pandemią koronawirusa, zapotrzebowanie to może rosnąć.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Przygotowaliśmy rozwiązania, które z jednej strony oferują rodzinom dopłaty do czynszów, a z drugiej dopłaty do gminnych czy miejskich spółek mieszkaniowych, które pozwolą budować tańsze mieszkania" - zaznaczyła. Dodała, że te propozycje dla budownictwa mają być impulsem dla polskiej gospodarki, która musi na nowo przyspieszyć po okresie zamrożenia.