Pandemia odstrasza włamywaczy. W Holandii rekordowo niska liczba włamań do mieszkań

Ze względu na pandemię koronawirusa liczba włamań do mieszkań spadła w wielu gminach Holandii do historycznie niskiego poziomu - informuje dziennik "Algemeen Dagblad", powołując się na policyjne statystyki.

Autor: PAP 29 września 2021 10:45

Holendrzy pracujący ze względu na pandemię Covid-19 w domach irytują włamywaczy. Puste mieszkania były wcześniej dla nich łatwym łupem, ale wszystko zmieniła pandemia.

W 2020 r. całkowita liczba włamań w Holandii była o 42 procent niższa niż rok wcześniej - wynika z danych policji cytowanych przez "AD". Rabusie okradali mieszkania 14 125 razy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Okazuje się, że pandemia pozytywnie wpływa także na inne policyjne statystyki. W 2020 r. wykryto sprawców 13 procent włamań (rok wcześniej było to 10 proc.), a w przypadku napadów rabunkowych wzrost był jeszcze wyższy, z 50 proc. w 2019 r. do 60 proc. w ubiegłym roku.

Gazeta wyjaśnia, że detektywi mieli więcej czasu na dochodzenia, a pozostający w domach mieszkańcy częściej informowali funkcjonariuszy o podejrzanych sytuacjach.

"O wiele łatwiej jest nam kogoś przyłapać na gorącym uczynku niż później wytropić" - mówi dziennikowi Jos van der Stap z amsterdamskiej policji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych