Parterowe, dwupokojowe i “pod klucz” - takie mieszkania kupowaliśmy w 2021 roku

- W minionym roku zaobserwowaliśmy, że wśród naszych klientów powodzeniem cieszyły się w dużej mierze mieszkania położone na parterze, wyposażone we własny taras lub ogródek. Takie lokale wykańczały u nas głównie rodziny z dziećmi czy też osoby pracujące zdalnie. Zwróciliśmy również uwagę na to, że klientom, jeszcze bardziej niż w roku poprzednim zależało na wydzieleniu w mieszkaniu miejsc przeznaczonych na garderobę czy biurko - mówi mówi Krzysztof Białkowski, właściciel firmy SaniWell, oferującej wykończenie mieszkania “pod klucz”.

Wchodzisz i mieszkasz

Trendem, który cieszył się w 2021 roku rosnącą popularnością, było także wykończenie mieszkań “pod klucz”. Pod tym względem daleko nam jednak do reszty Europy, gdzie zakup gotowego lokum to praktycznie standard. U naszych zachodnich sąsiadów pojęcie stanu deweloperskiego jest dziś niemal nieznane, natomiast u nas stanowi 80 proc. całego rynku - wynika z danych serwisu Interia.pl.

Mimo to można zauważyć, że od pewnego czasu Polacy coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług wyspecjalizowanych firm, zajmujących się odpowiednim wykończeniem mieszkań w usłudze “wchodzisz i mieszkasz”. Termin ten oznacza, że wnętrza są zaprojektowane przez architekta, wykończone, urządzone oraz w pełni umeblowane.

- Klienci na etapie zakupu mieszkania coraz częściej widzą, jak bardzo czasochłonny może być proces wykańczania mieszkania we własnym zakresie. Poczynając od znalezienia sprawdzonych i pewnych podwykonawców, a kończąc na zakupie wielu elementów wykończeniowych. Coraz więcej z nich decyduje się zostawić proces wykończenia od początku do końca w rękach specjalistów - zauważa Krzysztof Białkowski.

Standardy “pod klucz” i “wchodzisz i mieszkasz” różnią się przede wszystkim tym, że pierwsza z nich jest to usługa pakietowa, z kolei druga zorientowana jest na potrzeby określonego klienta, ważnym elementem jest tutaj współpraca z architektem oraz to, że specjaliści czuwają nad każdym etapem pracy - od wykonania projektu wnętrza, przez prace remontowo-wykończeniowe, zakup oraz montaż produktów wyposażenia, mebli, oświetlenia itp. Ideą przyświecającą takiemu rozwiązaniu jest przygotowanie mieszkania, które bezbłędnie trafi w gust odbiorcy.

- Klient decydujący się na współpracę z nami rozpoczyna pracę z architektem, której wynikiem jest spersonalizowany projekt mieszkania wraz z jego wizualizacją. Po jego akceptacji rozpoczynają się prace remontowo-budowlane. Na czas wykończenia wpływają przede wszystkim powierzchnia mieszkania, stopień skomplikowania projektu i zakres prac stolarskich. W przypadku usługi "wchodzisz i mieszkasz” należy liczyć się z około 3 miesiącami prac. Po tym okresie mieszkanie jest w pełni gotowe do zamieszkania - umeblowane i wyposażone w elementy dekoracyjne - mówi właściciel firmy SaniWell. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych