PDD laureatem konkursu na projekt domu do 70 mkw.

Spółka PDD została laureatem konkursu Ministerstwa Rozwoju i Technologii na projekt koncepcyjny domu o powierzchni zabudowy do 70 mkw. Każda praca była oceniana według sześciu kryteriów, które uwzględniały m.in. atrakcyjność proponowanych rozwiązań czy jakość pomieszczeń w kontekście ich funkcjonalności. Już w tym roku klienci PDD będą mogli skorzystać z tego projektu architektonicznego budując własny dom.

Autor: housemarket.pl 18 stycznia 2022 10:23

- Rozpiera mnie duma, że mój zespół stworzył projekt doceniony w konkursie Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Zwłaszcza, że oferowanie klientom projektów domów do 70 mkw. to jeden z celów strategicznych spółki na ten rok. Chcemy, żeby osoby, które planują wybudowanie domu o takiej wielkości mogły skorzystać ze sprawdzonych i funkcjonalnych projektów, które zapewnią im finalnie najwyższy komfort mieszkania - mówi Tomasz Szlązak, prezes zarządu PDD.

CZTAJ TEŻ: PDD PODEJMUJE WSPÓŁPRACĘ Z UNIWERSYTETEM PRZYRODNICZYM WE WROCŁAWIU 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Konkurs organizowany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii przy współpracy Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego był dwuetapowy. Pierwszym etapem była kwalifikacja projektów koncepcyjnych, a kolejnym składanie finalnych prac. Wszystkie projekty były oceniane w sześciu równoważnych kategoriach: atrakcyjność proponowanych rozwiązań architektonicznych i zagospodarowania, rozwiązań funkcjonalno-użytkowych budynku, jakości pomieszczeń budynku w kontekście ich funkcjonalności, zastosowanie rozwiązań proekologicznych i energoefektywnych w budynku i w zagospodarowaniu terenu, realność optymalizacji ekonomicznej przyjętych rozwiązań oraz stopień uwzględnienia w zaproponowanych rozwiązaniach kosztów eksploatacji.

Praca przygotowana przez zespół architektów PDD otrzymała łącznie maksymalną liczbę punktów. Laureaci konkursu otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł brutto oraz zaproszenie do negocjacji na wykonanie usługi na podstawie wybranej pracy konkursowej.

PDD rozwija projekt „Zbuduj z nami dom”

Udział w konkursie Ministerstwa Rozwoju i Technologii to element projektu strategicznego PDD, który będzie rozwijany w tym roku. Spółka we współpracy z największymi polskimi wykonawcami chce uruchomić usługę „Zbuduj z nami dom”. Klienci indywidualni zainteresowani budową domu do 70 mkw. otrzymają kompleksową opiekę nad tym przedsięwzięciem – od projektu architektonicznego po wykonawstwo z najlepszymi firmami w kraju. Wszystko z zachowaniem założeń PDD co do budynków, czyli energooszczędności, ekonomii użytkowania i ekologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych