PFR Nieruchomości - rok zainteresowania mieszkaniami i inwestycji o dużej skali

PFR Nieruchomości kończy 2021 rok z ponad 4,6 tys. mieszkań na wynajem i kolejnym niemal 2,5 tys. w budowie. Spółka w ciągu mienionych 12 miesięcy uruchomiła nabory do przeszło 2 tys. mieszkań w 10 lokalizacjach – od Katowic przez Radom i Toruń po Nowy Targ.

Autor: housemarket.pl 31 grudnia 2021 09:02

  • Oferta PFR Nieruchomości cieszyła się dużym zainteresowaniem.
  • We wszystkich rekrutacjach wpłynęło około 12 tys. wniosków, co przełożyło się na średnio sześciu chętnych na jedno mieszkanie.
  • Plany na 2022 rok to uruchomienie kolejnych projektów w dużych miastach oraz rozwijanie współpracy z samorządami w całej Polsce.

Spółka PFR Nieruchomości odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju posiada w swojej ofercie około 4,6 tysiąca mieszkań w ponad 30 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik.

W 2021 ruszyły nabory do mieszkań powstających w 10 lokalizacjach. Pierwszą z nich był katowicki Nowy Nikiszowiec – największa do tej pory zrealizowana inwestycja PFR Nieruchomości obejmująca 513 mieszkań.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Mijający rok zdecydowanie należał do Nowego Nikiszowca. Nasze osiedle stało się rozpoznawalną marką i ważną częścią miasta. Zyskało ogromne zainteresowanie osób, które chciały tam zamieszkać oraz uznanie architektów. Nowy Nikiszowiec znalazł się w prestiżowym gronie 20 rodzimych projektów nominowanych do nagrody im. Miesa van der Rohe - podkreśla Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości.

Rekrutacje do mieszkań odbyły się też – między innymi – w Dębicy, Mińsku Mazowieckim, Radomiu czy Świdniku. W sumie zaoferowano ponad 2 tysiące mieszkań, do których zgłosiło się około 12 tysięcy chętnych.

- Z absolutnie rekordowym zainteresowaniem mieliśmy do czynienia w miastach średniej wielkości – Świdniku i Radomiu, w których wpłynęło niemal dziesięć wniosków na jedno mieszkanie. To pokazuje, że także w takich lokalizacjach, najem instytucjonalny ma rację bytu i jest dobrym uzupełnieniem oferty deweloperskiej oraz zasobu tworzonego przez samorządy – stwierdza Wojciech Caruk.

Wrocław, Zgorzelec czy Zamość to tylko niektóre spośród lokalizacji, w których trwa realizacja osiedli obejmujących 2,5 tysiąca mieszkań. Nowe projekty, których budowa ruszy w 2022 roku to osiedla przede wszystkich w dużych miastach z potencjałem rozwoju rynku najmu.

- Planujemy rozwijać ofertę obu funduszy. W przypadku rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego będzie to następne pół tysiąca mieszkań w Katowicach, kolejne duże osiedle we Wrocławiu przy ul. Zatorskiej oraz nasz pierwszy projekt w Lublinie na blisko 400 mieszkań. Stawiamy na współpracę z samorządami, w których zapotrzebowanie na mieszkania jest w dużym stopniu niezaspokojone. Fundusz Mieszkań na Wynajem także zyska nowe projekt. Będzie to druga inwestycja w Łodzi, ale pierwsza o podwyższonym standardzie. Butikowy projekt powstanie w Nowym Centrum Łodzi, po sąsiedzku ze zrewitalizowanym dworcem Łódź Fabryczna. Kolejna inwestycja to czwarta nieruchomość w Poznaniu – mieście, w którym nasze mieszkania cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Będzie to ponad 300 mieszkań przy ul. Śniadeckich w centrum miasta – zaznacza Wojciech Caruk.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych