PFR Nieruchomości: stawiamy na współpracę z samorządami

Po dobrym 2021 roku, PFR Nieruchomości realizuje kolejne projekty. W 2022 roku spóła zapowiada bliższą współpracę z samorządami, w których zapotrzebowanie na mieszkania jest w dalszym ciągu niezaspokojone.

Autor: housemarket.pl 14 marca 2022 08:06

  • W 2021 PFR Nieruchomości uruchomił sześć budów na niemal 1,7 tys. mieszkań.
  • W 2021 roku firma uzyskała pozwolenie na użytkowanie dla blisko 1,4 tys. mieszkań.
  • W 2022 roku PFR Nieruchomości zamierza kontynuować rozwój oferty w dużych miastach.

PFR Nieruchomości rozwija dwa fundusze - Fundusz Mieszkań dla Rozwoju i Fundusz Mieszkań na Wynajem  - oba oferują mieszkania w formule najmu instytucjonalnego.

Pierwszy z nich finansuje inwestycje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego i w mijającym roku udostępnił w naborach przeszło 2 tysiące mieszkań m.in. w katowickim Nowym Nikiszowcu, Dębicy czy Toruniu. W toku rekrutacji wpłynęło około 12 tysięcy wniosków, które przełożyły się na średnio sześciu chętnych na jedno mieszkanie. Rekordowe zainteresowanie odnotowano w Świdniku i Radomiu, w których zgłosiło się 10 chętnych na jeden lokal.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2021 PFR Nieruchomości uruchomił sześć budów na niemal 1,7 tys. mieszkań. Wśród nich są inwestycje w mniejszych miejscowościach takich jak - Sianów i Nakło nad Notecią projekty w miastach średniej wielkości takich jak Zgorzelec po miasta największe - Wrocław czy Katowice.

Fundusz Mieszkań na Wynajem - obecny już w kilkunastu lokalizacjach w największych polskich miastach - zadebiutował pierwszą inwestycją w Łodzi.

- 80 mieszkań na Bałutach cieszy się zainteresowaniem najemców podobnie jak oferta w innych miastach. Mimo, niepewności związanej z trwającą pandemią, w 2021 roku udało się utrzymać wysoki bo 97 proc. poziom wynajęcia mieszkań w Funduszu - informuje spółka.

Jeden ze sztandarowych projektów PFR Nieruchomości, Nowy Nikiszowiec znalazł w prestiżowym gronie 20 polskich projektów zgłoszonych do nagrody im. Miesa van der Rohe – nazywanej „architektonicznym Oskarem”.

W 2021 roku firma uzyskała pozwolenie na użytkowanie dla blisko 1,4 tys. mieszkań. Rok 2021 zakończyła w wynikiem 4,6 tys. mieszkań w ponad 30 lokalizacjach w całej Polsce i 2,5 tys. mieszkań w budowie, co czyni spółkę liderem rodzimego PRS.

- 2021 przyniósł efekty w postaci mieszkań, których budowa przebiegała głównie w trudnym okresie COVID 19. Szczęśliwie, żadna z naszych inwestycji nie stanęła na skutek pandemii. Z dużą uwagą obserwowaliśmy inwestycję w Toruniu, która powstaje przy użyciu nowoczesnych prefabrykatów. Osiedle na 320 mieszkań przy ul. Okólnej, składające się z ośmiu budynków powstało w imponującym tempie. Montaż bloków zakończył się po 40 tygodniach. Elementy wytwarzane w fabrykach i składane na placu budowy przez kilkuosobowe ekipy montażowe to sposób na szybką realizację inwestycji mieszkaniowych nawet w trudnych pandemicznych warunkach - podaje spółka.

W 2022 roku PFR Nieruchomości zamierza kontynuować rozwój oferty w dużych miastach.

- W przypadku rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego będzie to następne pół tysiąca mieszkań w Katowicach, kolejne duże osiedle we Wrocławiu przy ul. Zatorskiej oraz nasz pierwszy projekt w Lublinie na blisko 400 mieszkań. Stawiamy na współpracę z samorządami, w których zapotrzebowanie na mieszkania jest w dużym stopniu niezaspokojone - podaje spółka.

Fundusz Mieszkań na Wynajem także zyska nowe projekty. Będzie to druga inwestycja w Łodzi, ale pierwsza o podwyższonym standardzie. Butikowy projekt powstanie w Nowym Centrum Łodzi, po sąsiedzku ze zrewitalizowanym dworcem Łódź Fabryczna. Kolejna inwestycja to czwarta nieruchomość w Poznaniu - mieście, w którym mieszkania PFR Nieruchomości cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Będzie to ponad 300 mieszkań przy ul. Śniadeckich w centrum miasta

Jakie trendy zdominują rynek mieszkaniowy w najbliższym czasie?

W opinii przedstawicieli spółki spodziewany jest dalszy rozwój oferty polskiego PRS. Wyjaśniają, że świadczą o tym także zapowiedzi innych inwestorów, którzy regularnie ogłaszają uruchamianie kolejnych projektów.

- Oczywiście nie będzie oznaczało to, że ludzie przestaną kupować mieszkania na własność, bo polski PRS jeszcze przez lata pozostanie niewielką częścią rynku. Jednak ważny jest jego rozwój, tak by dawał dobrą alternatywę dla tych, którzy nie chcą lub obawiają się zaciągać kredyt hipoteczny, a także dla osób mobilnych i tych, którzy wolą traktować mieszkanie jak usługę, a nie jak towar - informuje PFR Nieruchomości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych