PFR odkupił od BGK certyfikaty inwestycyjne w dwóch funduszach rynku nieruchomości

Polski Fundusz Rozwoju odkupił od Banku Gospodarstwa Krajowego certyfikaty inwestycyjne w dwóch funduszach inwestycyjnych rynku nieruchomości za kwotę 2 mld 196 mln zł - poinformował w piątek PFR. Jak dodano, inwestycje mieszkaniowe będą "istotną" częścią działalności inwestycyjnej PFR.

Autor: PAP 10 grudnia 2021 11:39

Jak poinformował w piątkowej informacji prasowej Polski Fundusz Rozwoju, w ramach transakcji PFR nabył certyfikaty inwestycyjne Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (FSMdR) i posiada 100 proc. jego certyfikatów inwestycyjnych, oraz Funduszu Sektora Mieszkań na Wynajem Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (FSMnW), w którym również posiada obecnie 100 proc. certyfikatów inwestycyjnych.

Jak dodano, łączna cena certyfikatów inwestycyjnych tych funduszy wyniosła 2 mld 196 mln zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Dzisiejsza transakcja jest zgodna ze strategią Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, zakładającą konsolidacje aktywności inwestycyjnej w PFR. Będziemy w najbliższych latach realizowali program inwestycyjny o wartości blisko 5 mld zł, zwiększający dostępność mieszkań na wynajem w Polsce" - powiedział cytowany w informacji prasowej prezes PFR Paweł Borys.

Jak przypomniano, w październiku 2018 r. PFR został właścicielem spółki BGKN, która zarządzała obydwoma funduszami na podstawie umowy z PFR TFI (spółka zmieniła nazwę na PFR Nieruchomości SA) w celu integracji narzędzi inwestycyjnych w Grupie Kapitałowej PFR i przyśpieszenia realizacji inwestycji w budownictwie mieszkaniowym.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych