PGE Obrót dostarczy energię m.in. do Warszawy i ŁodziPAP - 04 grudnia 2020 08:28


PGE Obrót z Rzeszowa, zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, dostarczy w przyszłym roku energię m.in. do Warszawy, Częstochowy i Łodzi.

Jak poinformował PAP prezes PGE Obrót Robert Choma, oferta firmy została wybrana w przetargach, które ogłosiły samorządy. "W wyniku wygranych postępowań przetargowych w przyszłym roku energię dostarczymy m.in. do Warszawy, Łodzi, Lublina, Częstochowy i Zielonej Góry" - dodał.

Choma zaznaczył, że spółka w tym roku wygrała w sumie ponad 200 przetargów na sprzedaż energii elektrycznej, których łączny wolumen wynosi ponad 2 TWh.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Wygrywamy kolejne przetargi dzięki atrakcyjnej ofercie, a także bardzo dobrej obsłudze posprzedażowej. Tym samym wzmacniamy pozycję lidera na rynku sprzedaży energii elektrycznej w Polsce" - podkreślił prezes PGE Obrót.

Zdaniem Chomy wygrane kontrakty to także efekt indywidualnego podejście do każdego klienta.

"W tym konkretnym przypadku, jeśli chodzi o samorządy to jako pierwsi na rynku powołaliśmy specjalną komórkę przeznaczoną do ich obsługi. W planach mamy kolejne działania w tym zakresie, polegające m.in na oferowaniu merytorycznej wiedzy i doradztwa w zakresie funkcjonowania rynku energii" - powiedział.

W wyniku wygranych w tym roku postępowań przetargowych PGE Obrót zapewni energię również wyższym uczelniom oraz spółkom miejskim, wśród których znajdują się m.in. uniwersytety w Łodzi, Toruniu i Poznaniu.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.