Photon Energy uruchamia w Australii elektrownie fotowoltaiczne

Grupa Photon Energy poinformowała o uruchomieniu w Australii elektrowni fotowoltaicznych na skalę przemysłową o łącznej mocy 14,6 MWp. Elektrownie zlokalizowane są w miejscowości Leeton w Nowej Południowej Walii.

Autor: housemarket.pl 10 sierpnia 2021 15:23

  • Elektrownie Leeton oraz Fivebough zlokalizowana są na obszarze pola irygacyjnego Murrumbidgee w miejscowości Leeton w Nowej Południowej Walii.
  • Połączone są z siecią Essential Energy i wykorzystują dwustronne moduły PV zamontowane na jednoosiowych trackerach. Oczekiwana produkcja czystej energii elektrycznej to 27,8 GWh rocznie.
  • Wyprodukowana energia ma zostać sprzedana na krajowym rynku energii elektrycznej w Australii na zasadach ogólnych.

Elektrownie zlokalizowane w miejscowości Leeton w Nowej Południowej Walii powiększą moc portfela grupy w Australii do 14,7 MWp oraz moc portfela własnych elektrowni fotowoltaicznych do 89,3 MWp.

- Uruchomienie pierwszej elektrowni na skalę przemysłową w Australii to kolejny kamień milowy dla Photon Energy Group w zakresie zmniejszania sezonowości przychodów spółki związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej na całym świecie. Działania handlowe naszego zespołu w Australii torują drogę do zwiększenia ilości aktywów grupy na rynku europejskim oraz światowym. Jesteśmy dumni z ich dokonań. To ważny krok w kierunku realizacji naszej strategii - powiedział Michael Gartner , CTO Photon Energy Group.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: FOTOWOLTAIKA NABIERA TEMPA 

Elektrownia w Leeton znajduje się na obszarze pola irygacyjnego Murrumbidgee, słynącego z produkcji wina i owoców cytrusowych. To również obszar znacznego zużycia energii elektrycznej, która od lat generowana była przez duże elektrownie węglowe oddalone o setki kilometrów.

Elektrownie wykorzystują dwustronne moduły fotowoltaiczne zamontowane na jednoosiowych trackerach i połączone są z siecią Essential Energy jako dodatkowy generator. Oczekiwana produkcja czystej energii elektrycznej rocznie to 27,8 GWh.

Wyprodukowana energia wraz z certyfikatami generacji na dużą skalę (large-scale generation certificate, LGC) zostanie sprzedana na krajowym rynku energii elektrycznej w Australii na zasadach ogólnych. Oznacza to, iż spółka nie zawarła umów zakupu energii (PPA), jednakże nie wyklucza, że w przyszłości tego typu umowy będą uwzględnione w ramach strategii zarządzania przychodami grupy, obok innych opcji hedgingowych.

Prace związane z przygotowaniem projektu, prace inżynieryjne, budowlane oraz zakup technologii zostały zrealizowane za pośrednictwem spółki zależnej - Photon Energy Engineering Australia, która zapewnia długoterminowy monitoring elektrowni oraz usługi eksploatacyjne i konserwacyjne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych