Pierwsza umowa w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy podpisana. Pierwszym partnerem innogy Polska

– Dla systemu ONZ kluczową kwestią jest ochrona przyrody i zwiększanie udziału zieleni w miastach, tak by stały się one optymalnym miejscem do życia nie tylko dla ludzi, ale również dla roślin i zwierząt. To z tego powodu zdecydowaliśmy się na współpracę z m.st. Warszawą w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy, dzięki któremu wspólnie z biznesem i mieszkańcami zazielenimy stolicę – mówi Kamil Wyszkowski, przedstawiciel krajowy i dyrektor wykonawczy UN Global Compact Network Poland.

Warszawa prowadzi wiele działań na rzecz rozwijania potencjału przyrodniczego miasta i poprawy jakości życia mieszkańców. Odnawia skwery i parki, realizuje zielone projekty z budżetu obywatelskiego, rozpłytowuje tereny, w których dominuje beton. Zwiększając przestrzeń zieleni w mieście, stolica tworzy ostoje przyrody i zwierząt, zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, łagodzi skutki zmian klimatu i oddziaływania miejskich wysp ciepła oraz poprawia retencję wody deszczowej.

Dla większości mieszkańców stolicy zieleń jest niemal na wyciągnięcie ręki – 60 proc. mieszka w zasięgu 500 m pieszego dojścia do parków i zieleńców. Władze stolicy prowadzą szeroko zakrojone działania na rzecz zwiększania powierzchni biologicznie czynnej, dlatego rola inicjatyw takich jak Zielony Fundusz dla Warszawy będzie sukcesywnie rosła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych