Pierwszy SIM ma już rok. Prezes Urban: Nie zabraknie nam „stalowej woli” w budowie kolejnych

Minął już rok od powstania SIM Stalowa Wola. To pierwsza Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa powołana we współpracy z KZN. Aktualnie działa 27 SIM-ów, a 3 kolejne są w drodze.

Autor: housemarket.pl 04 maja 2022 13:03

SIM Stalowa Wola utworzona została 31 marca 2021 roku. Krajowy Zasób Nieruchomości przekazał do spółki nieruchomość w Stalowej Woli przy ul. Ogrodowej o powierzchni powyżej 3 ha. Spółka planuje wybudowanie tu łącznie 1250 lokali mieszkalnych w ramach osiedli Ogrodowa i Parkowa.

Do tej pory do Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych z udziałem KZN przystąpiło już 300 gmin, które będą budować ponad 26 tys. mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z opcją wykupu. W najbliższym czasie powstanie kilka kolejnych SIM-ów, które zwiększą ten wolumen do ok. 30 tys. mieszkań.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W ślad za Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Stalowej Woli powstał szereg SIM-ów. Mamy ich już 27 i 3 kolejne w drodze. Potencjał oceniamy na co drugą gminę w Polsce. To pozwoli w sposób istotny wpłynąć na rynek mieszkaniowy poza dużymi ośrodkami - powiedział podczas konferencji upamiętniającej powstanie pierwszej inicjatywy prezes KZN Arkadiusz Urban.

Wyjaśnił, że zainteresowanie współpracą w ramach SIM wykazują też duże ośrodki jak Rzeszów, Lublin, Kraków czy Trójmiasto.

- Zainteresowanie ciągle rośnie. Procedowana jest zmiana ustawy o KZN i SIM, będziemy tam aktywnie działać aby wprowadzać poprawki. Musimy elastycznie reagować na kolejne czynniki zewnętrzne. Nie zabraknie nam „stalowej woli” w budowie kolejnych Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. Pamiętajmy, że budownictwo ożywia szereg różnych państw. Jest to forma pobudzenia gospodarczego - podkreślił Arkadiusz Urban.

 Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych