Pilotaż Mieszkania Plus w Radomiu?

Radom, jako jedno z pierwszych miast w Polsce, ma szanse na udział w pilotażowym programie Mieszkanie Plus.

Autor: PAP 30 września 2016 09:28

Wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości Tomasz Siwak poinformował, że Radom może być jednym z pierwszych miast, które wezmą w pilotażu programu Mieszkanie Plus.

- Jeżeli tylko władze miasta, które dostały od nas projekt listu intencyjnego o przystąpieniu do pilotażu, podpiszą go i wytypują nieruchomości, na których chciałyby taką inwestycję mieszkaniową realizować, to my podejmiemy się tego wyzwania i Radom będzie mógł być jednym z pierwszych na naszej liście – zapewnił Siwak na specjalnej konferencji zorganizowanej w Radomiu przez parlamentarzystów PiS.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodał, że miasto musi zaproponować pod budowę mieszkań atrakcyjnie położone tereny, dobrze skomunikowane z doprowadzonymi wszystkimi mediami.

Zdaniem posła PiS Marka Suskiego Radom powinien przystąpić do programu Mieszkanie Plus, gdyż w tym mieście jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju mieszkania. - Pieniądze na pilotaż są ograniczone i jeśli Radom w to teraz nie wejdzie, to środki pójdą gdzie indziej – dodał.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski powiedział, że magistrat analizuje propozycję przystąpienia Radomia do pilotażu. - Jesteśmy zainteresowani, bo od kilku miesięcy sami pracujemy nad wprowadzeniem naszego samorządowego programu Mieszkanie dla Młodych – zaznaczył Witkowski.

- Więc, jeśli moglibyśmy liczyć na współpracę z BGK Nieruchomości, to warto to zrobić, żeby w Radomiu powstawały mieszkania na wynajem – stwierdził prezydent miasta. Zastrzegł jednak, że zanim podejmie decyzję w tej sprawie, najpierw musi poznać szczegóły rządowego programu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych