Piotr Brabander nie jest już stołecznym konserwatorem zabytków

Piotr Brabander nie jest już stołecznym konserwatorem zabytków. Jak poinformowała w czwartek prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, został on wicedyrektorem miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego. Konkurs na stanowisko stołecznego konserwatora ma zostać ogłoszony wkrótce.

Autor: PAP 07 października 2016 09:41

Piotr Brabander został wicedyrektorem miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego. Michał Krasucki pełni obowiązki Stołecznego Konserwatora Zabytków, do czasu rozwiązania konkursu na to stanowisko” – napisała na Twitterze prezydent Warszawy.

Rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk powiedział, że przed Piotrem Brabanderem stoją nowe zadania w Pracowni Planowania Przestrzennego. - Pracownia będzie wsparta jego kompetencjami, jego wykształceniem, bo jest architektem, ale również doświadczeniem w pracy na stanowisku konserwatora zabytków, dlatego że wśród jego zadań będzie również opiniowanie różnego rodzaju dokumentów planistycznych, które obejmują także obszary będące pod ochroną konserwatorską – powiedział Milczarczyk.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według rzecznika stołecznego ratusza konkurs na stanowisko konserwatora zabytków zostanie ogłoszony niebawem.

- Za kilka, kilkanaście dni będziemy gotowi z tym, by konkurs uruchamiać. Póki co, do czasu jego rozstrzygnięcia pełniącym obowiązki stołecznego konserwatora zabytków będzie Michał Krasucki, który dotychczas był zastępcą Piotra Brabandera – dodał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych