Piotr Łopatka, Proxin: eko-osiedla mieszkaniowe to nie tylko ekologia

Codzienne funkcjonowanie mieszkańców nowych osiedli się zmienia i proces ten będzie posuwał się do przodu. Rowerownie i place zabaw to już standard. W opinii Piotra Łopatki, członka zarządu Proxin, przybywać będzie eko rozwiązań, w tym stacji ładowania aut elektrycznych czy atrakcyjnych przestrzeni zielonych.

Autor: housemarket.pl 24 stycznia 2022 08:00

  • Osiedla mieszkaniowe będą się zmieniać. Na znaczeniu zyskają rozwiązania poprawiające funkcjonalność osiedli i komfort mieszkania.
  • Deweloper w Poznaniu rozwija projekt Nowe Ogrody. Latem ur. rozpoczęła się budowa VII etapu osiedla.
  • Końca dobiega budowa Nautic Park w nadmorskim Darłówku. Nabywcy odbierają klucze do mieszkań.
  • Proxin posiada grunty w Poznaniu oraz w miejscowości wypoczynkowej w górach. Wkrótce rozpoczną się prace projektowe.

Za branżą trudny, ale też bardzo intensywny rok. Jakie trendy zdominują rynek mieszkaniowy w 2022 roku?

Patrząc w perspektywie ogólnej, na pewno na znaczeniu będzie zyskiwała ekologia. Codzienne funkcjonowanie mieszkańców nowych osiedli się zmienia i z pewnością zmieni się jeszcze bardziej. Według najnowszych trendów w obrębie części wspólnych osiedla spędzamy więcej czasu, ale także realizujemy się zgodnie z pasjami. Strefa co-workingowa, strefa do ćwiczeń to dziś prawdziwy must have, pozwalający być blisko własnego M. Większe powierzchnie tarasów i balkonów w tym kontekście także mają znaczenie, ponieważ jest to dodatkowa przestrzeń do odpoczynku. Panoramiczne okna zapewniające większe doświetlenie to kolejny trend w projektowaniu, który zauważamy.

Rok 2021 był już drugim z pandemią. Jak zorganizowali Państwo pracę w tym czasie?

To bardzo pouczający okres i – choć zabrzmi to paradoksalnie – wszyscy uczymy się funkcjonować w tej rzeczywistości oraz staramy się przyzwyczaić. W 2021 roku więcej pracowaliśmy w biurze, w porównaniu do 2020, kiedy przeszliśmy mocno w tryb pracy zdalnej. Jeśli chodzi o realizację inwestycji, to zarówno w 2020, jak i 2021 budowaliśmy bez przeszkód i sprzedawaliśmy lokale mieszkalne na podobnym zadowalającym poziomie. Cieszymy się, że mimo zmieniającej się rzeczywistości klienci ufali i ufają nam tak samo, za co im dziękujemy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Proxin mocno zaangażował się w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zostaliśmy jednym z darczyńców X edycji akcji Deweloperzy Dzieciom, wspieramy Fundację TipTop. Objęliśmy mecenatem konkurs fundacji „Słowa pomagają. Poczytajmy”.

Jak oceniają Państwo ubiegły rok?

Za nami intensywny rok. Zrealizowaliśmy plany inwestycyjne. Na poznańskim rynku rozwijamy projekt mieszkaniowy Nowe Ogrody. W 2021 roku sprzedaliśmy już wszystkie mieszkania w V etapie, a w kolejnym - VI etapie - pozostał wolny dosłownie jeden lokal mieszkalny z pełnej puli 62. W szóstej części osiedla wyprzedziliśmy harmonogram i niedługo będziemy przekazywać klucze nabywcom. Wraz z początkiem wakacji rozpoczęliśmy budowę oraz sprzedaż 130 lokali w ramach VII etapu inwestycji. Warto podkreślić, że ponad połowa mieszkań została zarezerwowana lub sprzedana.

Latem rozpoczęliśmy budowę Słowackiego 7, a z początkiem września wystartowała sprzedaż 61 mieszkań. Obecnie dostępnych mamy tylko 6 lokali, co uznajemy za nasz sukces sprzedażowy. W Nautic Park w nadmorskim Darłówku nabywcy właśnie odbierają apartamenty wykończone „pod klucz”, a także w pełni wyposażone, gotowe do użytkowania. Ostatnie lokale są na sprzedaż.

Jakie są Państwa plany na najbliższy czas?

Dla naszych klientów mamy w ofercie aż trzy inwestycje. W Nautic Park w nadmorskim Darłówku nabywcy właśnie odbierają apartamenty wykończone „pod klucz”, a także w pełni wyposażone, gotowe do użytkowania. Kontynuujemy realizację inwestycji poznańskich - Nowe Ogrody i Slowackiego 7. Z wyprzedzeniem oddamy w ręce nabywców ukończony etap VI Nowych Ogrodów, budujemy etap VII. Pracujemy już nad projektem ostatniego 8 etapu, „zamykającego” całość inwestycji. Posiadamy grunty w Poznaniu oraz w miejscowości wypoczynkowej w górach. Przed nami prace projektowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych