Piotr Uściński na EEC: Poprzez „zielony efekt“ chcemy lepiej planować przestrzennie

25 kwietnia ruszyły konsultacje dotyczące ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. - Chcemy ją ostatecznie wdrożyć i, poprzez „zielony efekt“, lepiej planować przestrzennie - mówił Piotr Uściński, sekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii podczas EEC 2022.

Autor: PropertyNews.pl 26 kwietnia 2022 08:44

Jestem przekonany, że ta ustawa wejdzie w życie jeszcze w tej kadencji - mówił Piotr Uściński, sekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii podczas EEC 2022.

Jeśli chodzi o budownictwo, zielona transformacja jest koniecznością. - Chcemy, by budynki były bardziej energooszczędne, wyposażone w nowoczesne instalacje fotowoltaiczne czy pompy ciepła, ale z drugiej strony zależy nam na tym, by budynki były budowane z ekologicznych materiałów - mówił Piotr Uściński wskazując kilka kierunków preferowanych zmian.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Chcemy do ekologii podchodzić w sposób pragmatyczny. Bez pomiaru śladu węglowego, danych i obliczeń nie jesteśmy w stanie zdecydować, co jest bardziej ekologiczne: użycie materiału energooszczędnego w eksploatacji, ale bardziej energochłonnego na etapie produkcji, czy na odwrót - mówił Piotr Uściński. - Konieczne jest racjonalne podejście, bo choć w ekologii bardzo istotne są emocje i nastawienie społeczne, ale zdecydowanie ważniejszy jest wybór najbardziej ekologicznych rozwiązań na podstawie pomiarów, a nie kierowanie się wyłącznie emocjami - przekonywał sekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii podczas EEC 2022.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych