PKN Orlen analizuje budowę instalacji do zagospodarowania odpadów komunalnych z Płocka i okolic

"Realizujemy projekty, w których wykorzystujemy najlepsze i najbardziej efektywne ekologicznie technologie. Chcemy zastosować je także budując nowoczesną instalację do kompleksowego recyklingu zmieszanych odpadów komunalnych pochodzących z Płocka i okolic. Instalacja projektowana będzie tak, aby funkcjonować w systemie zero waste, dążąc tym samym do maksymalnego ograniczenia produkcji odpadów" - podkreślił Józef Węgrecki, członek zarządu PKN Orlen ds. operacyjnych.

Według PKN Orlen, inwestycja związana z budową instalacji do recyklingu odpadów komunalnych, którą analizuje koncern, "przyniosłaby korzyści nie tylko spółce, lecz także mieszkańcom Płocka i okolic, którzy tylko w 2020 roku wytworzyli ponad 57 tys. Mg zmieszanych odpadów komunalnych, nadających się do dalszego zagospodarowania". Koncern wyjaśnił przy tym, że w instalacji jednym z produktów przetwarzania odpadów byłby wodór. "Dlatego projekt ten jest częścią flagowego przedsięwzięcia wodorowego PKN Orlen - Hydrogen Eagle" - podkreślono w informacji.

Jak wspomniał PKN Orlen, projekt Hydrogen Eagle zakłada budowę hubów wodorowych w Polsce, Czechach i na Słowacji dla transportu zasilanego odnawialnymi źródłami energii oraz innowacyjnych instalacji przetwarzających odpady komunalne w zero i niskoemisyjny wodór. "Projekt Hydrogen Eagle pomyślnie przeszedł etap weryfikacji przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w konkursie na projekty z obszaru technologii i systemów wodorowych w ramach mechanizmu IPCEI i obecnie znajduje się na etapie notyfikacji pomocy publicznej przez Komisję Europejską" - podał koncern. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych