PlanRadar włącza kolejny bieg: 2022 rok pod znakiem przyspieszenia cyfrowej ekspansji

W 2022 spodziewana jest kontynuacja procesu cyfryzacji branży budowlanej. Jej wzrost wymusiły związane z pandemią lockdowny, paradoksalnie przyczyniając się do szybszego odkrywania przez inwestorów i wykonawców zalet innowacyjnych narzędzi opartych na nowych technologiach.

Autor: housemarket.pl 25 stycznia 2022 12:37

  • Na rok 2022 planowane są kolejne nowości, których wprowadzenie zbiegnie się z wejściem PlanRadar na nowy etap rozwoju.
  • Firma planuje również wejście na 5 nowych rynków regionalnych oraz dwukrotne powiększenie zespołu, liczącego na koniec 2021 roku 225 osób.
  • Plany umożliwi 69 milionów dolarów, pozyskane właśnie od inwestorów w ramach drugiej rundy finansowania.

Według raportu Polskiego Związku Pracodawców Budowlanych „Sektor budownictwa: podsumowanie roku 2021 i prognozy na rok 2022”, branża zarówno w kraju, jak i za granicą „wykazuje się niezwykłą odpornością na epidemię COVID-19 i poważne zakłócenia w światowej gospodarce”.

Mijający rok upłynął w Polsce pod znakiem umiarkowanego spowolnienia koniunktury inwestycyjnej w segmencie publicznym i jednocześnie kontynuacji wzrostu w segmencie prywatnym. Dużym wyzwaniem był niespotykany od niemal 15 lat wzrost cen materiałów, a w pewnym stopniu oczywiście także niepewność związana z trwającą pandemią COVID-19.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Jeśli jej dynamika nie ulegnie drastycznym zmianom, rok 2022 powinien upłynąć pod znakiem względnej stabilizacji. Głównymi wyzwaniami dla inwestorów będą rosnące koszty wykonawstwa i zatrudnienia, z ograniczoną dostępnością wykwalifikowanych pracowników. Dla inwestycji publicznych kluczowy będzie także napływ środków z Unii Europejskiej, uzależniony od sytuacji politycznej - prognozuje Bartek Pietruszewski, Country Manager PlanRadar w Polsce.

Dobry czas na digitalizację

W 2022 pewna wydaje się za to kontynuacja procesu cyfryzacji branży budowlanej. Jej wzrost wymusiły związane z pandemią lockdowny, paradoksalnie przyczyniając się do szybszego odkrywania przez inwestorów i wykonawców zalet innowacyjnych narzędzi opartych na nowych technologiach.

Platforma PlanRadar jest tego najlepszym przykładem: w ciągu zaledwie 2 lat od wejścia na polski rynek przekonała do siebie ponad klientów i została doceniona m.in. przez HB Reavis – jednego z czołowych deweloperów powierzchni biurowych w Europie, budującego w Warszawie nowoczesne centrum biznesowe Varso Place z budynkiem Varso Tower – najwyższym obiektem biurowym w Unii Europejskiej.

CZYTAJ TEŻ: CYFRYZACJA WKACZA NA OSIEDLA MIESZKANIOWE 

- Trudna sytuacja pandemiczna okazała się być czynnikiem, który dodatkowo uwypuklił zalety platformy. Przedsiębiorcy docenili możliwość efektywniejszego, mobilnego zarządzania projektami, zdalnego delegowania zadań i szybkiej, treściwej komunikacji. Kluczowa jest przy tym prostota obsługi narzędzia, z którego nawet średnio obeznany z nowoczesnymi technologiami użytkownik potrafi efektywnie korzystać po zaledwie 10-minutowym szkoleniu. To wszystko sprawia, że klienci, którzy zdecydowali się wejść z nami w „cyfrowy” etap rozwoju branży budowlanej, otwarcie mówią o tym, że nie wyobrażają sobie już powrotu do analogowej przeszłości – podkreśla Bartek Pietruszewski.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych