Płażyński: będziemy ujawniać wszelkie patologie występujące w Gdańskich Nieruchomościach

Będziemy ujawniać wszelkie patologie występujące w Gdańskich Nieruchomościach – oświadczył we wtorek poseł PiS Kacper Płażyński. Jego zdaniem w spółce dochodzi do wielu nieprawidłowości, jak złe wydatkowanie pieniędzy publicznych i lekceważenie mieszkańców.

Autor: PAP 18 sierpnia 2021 09:54

O zastrzeżeniach polityk opowiedział na przykładzie nieruchomości przy ul. Waryńskiego 22a/3 we Wrzeszczu.

Według niego w 2016 r. lokal ten wyremontowała wewnętrzna ekipa Gdańskich Nieruchomości. Kilka miesięcy później ogłoszono przetarg na wykonanie tych samych prac.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Przetarg ten wygrała prywatna firma, która bardzo często współpracuje z miastem. Otrzymała ona wynagrodzenie za remont, którego nigdy nie zrealizowała. Wszystko wskazuje na to, że doszło tutaj do wyrzucenia publicznych pieniędzy w błoto" - powiedział podczas konferencji prasowej Kacper Płażyński.

Jego zdaniem świadczy o tym wewnętrzna korespondencja pracowników Gdańskich Nieruchomości, do której dotarł. Jej fragment przytoczył radny Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Skiba.

"Z tego maila dowiadujemy się, że ekipy Gdańskich Nieruchomości własnymi siłami wyremontowały lokal przy ul. Waryńskiego, a następnie firma zewnętrzna wystawiła fakturę za pracę, których nie wykonała. Jak można płacić za coś, co nie zostało zrobione? Z kim współpracuje miasto, skoro wiarygodność tego partnera w ocenie pracowników GN jest wątpliwa?" - skomentował Skiba.

Płażyński poinformował, że skierował oficjalne pismo do prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz z prośbą o przekazanie szczegółowych informacji o remoncie mieszkania przy ul. Waryńskiego.

Głos zabrali również mieszkańcy nieruchomości przy ul. Waryńskiego 22a, którzy narzekali na kontakt z urzędnikami. Mówili, że mają problem ze zgłoszeniem swoich zastrzeżeń i uwag.

Radny Przemysław Majewski zaapelował do mieszkańców, aby zgłaszali wszelkie informacje o nieprawidłowości w Gdańskich Nieruchomościach.

"Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy mierzą się z źle wykonanymi remontami. Chcemy państwu pomóc i raz na zawsze skończyć z patologiami, które pojawiają się w tej miejskiej instytucji"- dodał.

Zaapelował też do włodarzy miasta, aby zainteresowali się sprawą lokali komunalnych i zwrócili uwagę na problemy gdańszczan.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych