Płytki elewacyjne - sposób na efektowną i trwałą fasadę

Elewacja stanowi jeden z kluczowych elementów decydujących o wyglądzie budynku. To właśnie materiał, kolor, faktura i detale zdobiące ściany zewnętrzne nadają charakteru całości i wpływają na postrzeganie obiektu. Warto przy tym pamiętać, że elewacja pełni nie tylko funkcje estetyczne, ale przede wszystkim użytkowe.

Autor: HouseMarket.pl 27 września 2016 11:57

Decyzja odnośnie sposobu wykończenia elewacji wcale nie ogranicza się do wyboru koloru tynku. Jeśli chcemy osiągnąć oryginalny efekt, warto sięgnąć po inne materiały, które dają ogromne możliwości kreatywnego kształtowania wyglądu budynku. Doskonałym sposobem na dodanie fasadzie wyrazu jest zastosowanie płyt elewacyjnych, np. Libet Fassade. Produkty wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, a skrajne temperatury i zmienne warunki atmosferyczne nie wpływają negatywnie na ich wygląd i właściwości.

Ceramiczna fasada

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Coraz popularniejszym sposobem na efektowne wykończenie ścian zewnętrznych jest technologia tzw. elewacji wentylowanej, która skutecznie łączy niepowtarzalny wygląd z walorami praktycznymi. W zestawieniu z odpowiednimi materiałami wykończeniowymi rozwiązanie to, wyróżniające się specjalną szczeliną wentylacyjną, umożliwiającą odpowiednią cyrkulację powietrza, wpływa pozytywnie na trwałość ścian, chroni budynek przed przedostawaniem się wody deszczowej i lodu, zwiększa jego właściwości termoizolacyjne oraz izolację akustyczną. Aby wykorzystać w pełni zalety tej technologii, warto wybrać wysokiej jakości okładzinę, np. gresy porcelanowe Libet Ceramic. Odporne na oddziaływanie takich czynników, jak promieniowanie UV, woda, mróz, zmienne temperatury, sól, kwasy oraz inne substancje chemiczne, oferują jednocześnie szeroką paletę wzorów i kolorów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych