Poczta Polska oddaje grunty dla Mieszkania Plus

Poczta Polska przekaże do programu Mieszkanie Plus dwa grunty w Warszawie oraz po jednym we Wrocławiu, Grudziądzu i Rybniku. Wstępne porozumienie z BGK Nieruchomości zakłada możliwość rozszerzenia o inne lokalizacje.

Autor: HouseMarket.pl 24 maja 2017 09:02

– Cieszę się, że Poczta Polska weźmie udział w realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus. Udostępnienie nieruchomości pocztowych na zasadach partnerskiej współpracy z BGKN będzie korzystne dla Poczty Polskiej. Umożliwi budowę mieszkań na wynajem z opcją wykupu i da stabilny i przewidywalny dochód z dotychczas niezbyt intensywnie wykorzystywanych nieruchomości – stwierdził wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

Podpisanie umowy jest dla Poczty Polskiej zaangażowaniem się w rynek, na którym spółka była dotychczas nieobecna. - Dzięki współpracy z BGKN Poczta Polska zyska jednocześnie potężnego partnera finansowego i mam nadzieję, że z korzyścią dla Polaków, wspólnie zagospodarujemy tereny, na których w dłuższej perspektywie działalność poczty nie będzie prowadzona i przeniesiona w inne miejsce – przyznał prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

BGKN jest otwarta na rozmowy z kolejnymi partnerami, którzy zaoferują grunty. Współpraca z Pocztą Polską to dla programu Mieszkanie Plus nowe, atrakcyjne lokalizacje.

– Dzięki współpracy z Pocztą Polską możemy na komercyjnych zasadach pozyskać doskonale zlokalizowane grunty, znajdujące się zarówno w największych polskich miastach, jak i w mniejszych miejscowościach, które mają dynamicznie rozwijający się rynek pracy lub doskonałą komunikację z centrami metropolii – skomentował Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości.

Dodał, że pozyskane nieruchomości BGKN chce zagospodarować w sposób przyjazdy dla społeczności lokalnych. - Jednocześnie stawiamy na innowacyjne rozwiązania technologiczne, które zapewnią wysoką jakość budynków przy stosunkowo niskim koszcie budowy, co pozwoli nam zaoferować czynsz dostępny także dla osób słabiej uposażonych – przypomniał prezes.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych