Podkarpackie: trzy gminy złożyły wnioski o pomoc dla rodzin poszkodowanych w powodziach

Trzy gminy z Podkarpacia zwróciły się do wojewody o pomoc doraźną dla rodzin, który zostały poszkodowane w wyniku niedawnych podtopień – poinformował PAP w czwartek zespół prasowy wojewody podkarpackiego.

Autor: PAP 22 lipca 2021 14:17

Wśród gmin, które złożyły wnioski jest samorząd gminy Krasne. Gmina ta złożyła wniosek o pomoc doraźną (do 6 tys. zł) dla trzech poszkodowanych rodzin. Łączna kwota wnioskowanej pomocy to 12 tys. zł.

Biuro prasowe wojewody przekazało PAP, że wnioski złożyła też gmina Chmielnik. "Gmina wystąpiła o środki z rezerwy celowej budżetu państwa na pomoc doraźną dla 10 najbardziej poszkodowanych rodzin, na łączną kwotę 57 tys. zł" - podano w informacji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ponadto gmina Chmielnik zwróci się do wojewody z wnioskiem o zasiłki remontowe dla kilku najbardziej podtopionych domostw, niezwłocznie po oszacowaniu strat i skompletowaniu niezbędnych dokumentów.

Trzecią gminą, która złożyła wniosek do wojewody, jest samorząd Boguchwały. Gmina wystąpiła o środki z rezerwy celowej budżetu państwa na pomoc doraźną dla dwóch najbardziej poszkodowanych rodzin na łączną kwotę 8 tys. zł. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych