Podlaskie: kilkanaście tys. odbiorców wciąż bez prądu

Meteorolodzy wydali w poniedziałek kolejne ostrzeżenia o silnym wietrze i oblodzeniu, obejmujące całe województwo podlaskie. W regionie wieje silny wiatr wieje.

Autor: Pap 18 stycznia 2022 08:26

Podlascy strażacy odnotowali blisko 130 interwencji związanych z silnym wiatrem - wynika z danych stanowiska kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku. Najczęściej wyjeżdżali do połamanych drzew, są też interwencje związane z uszkodzonymi dachami, ale nikt nie odniósł obrażeń.

Zwiększyła się wieczorem liczba gospodarstw domowych bez prądu - wynika z danych PGE Dystrybucja. Po południu liczba odbiorców bez zasilania zmniejszyła się z 21 tys. do niespełna 9 tys., ale wieczorem wzrosła do blisko 17 tys.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z komunikatu wynika, że najwięcej awarii jest wokół Ełku (Warmińsko-Mazurskie, oddział białostocki PGE Dystrybucja obejmuje też część sąsiedniego województwa - przyp. PAP), Bielska Podlaskiego i Białegostoku.

Meteorolodzy wydali też wieczorem kolejne ostrzeżenie o oblodzeniu; obejmuje ono całe województwo podlaskie, trudne warunki na drogach spodziewane są do rana we wtorek. Ostrzegają, że po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu jezdnie i chodniki będą zamarzać. Temperatura minimalna może sięgnąć minus 4 stopni Celsjusza, przy gruncie do minus 5 stopni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych