Podmiejskie lokalizacje mieszkaniowe zyskująPatrycja Haremska/HouseMarket.pl - 19 lutego 2016 11:31


Większość dużych koncernów i liczących się na rynku firm sytuuje tam swoje siedziby i magazyny, więc pracy jest sporo. Nie umknęło to uwadze deweloperów, którzy widzą w takich miejscach potencjał sprzedażowy.
W ostatnich latach miejscowości takie jak Szamotuły, Zalasewo, Baranowo, Gądki czy wspomniane Przeźmierowo znacznie urosły w oczach przedsiębiorczych i czynnych zawodowo rodzin. Niegdyś te, jak mogłoby się wydawać, niezbyt atrakcyjne miejscowości podmiejskie, dziś nie tylko zbliżają się do granic Poznania, ale często więcej proponują potencjalnym mieszkańcom.

W Zalasewie całkiem niedawno powstała nowoczesna szkoła podstawowa, w Szamotułach modernizowane są ulice, w Tarnowie Podgórnym otworzyły się jedne z największych term w naszym kraju. To skłania nie tylko rdzennych mieszkańców tych rejonów do pozostania w tym miejscu, ale i przyciąga samych poznaniaków.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W Przeźmierowie mieszkania w Kamienicy przy rynku rozeszły się w szybkim tempie. Nasza firma od lat prowadzi inwestycje nie tylko w Poznaniu, ale też w okolicach. Obecnie prowadzimy sprzedaż mieszkań m.in. w Zalasewie k. Swarzędza i Pobiedziskach – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

Co również istotne infrastruktura miejscowości położonych pod Poznaniem zmienia się wraz z napływem nowych mieszkańców. Powstają nowe przychodnie, przedszkola, apteki i sklepy, a przy tym wciąż tereny podmiejskie są zielonymi płucami powiatu poznańskiego.

Tendencje do budowania, ale także szukania mieszkań pod Poznaniem potwierdzają również ostatnie targi mieszkaniowe, gdzie w ofertach podmiejskich można było swobodnie wybierać.

– W czasie studiów mieszkanie w stolicy Wielkopolski było wygodne, teraz jest trochę uciążliwe. Jestem zapaloną biegaczką, szukam więc spokojnej miejscowości, z dostępem do terenów zielonych, lasu, parku, jeziora, które będzie dobrze skomunikowane z samym Poznaniem – mówi Ania Lester, absolwentka zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym.