Polacy chętniej inwestują w luksusowe nieruchomości

Wśród zamożnych Polaków dynamicznie rośnie popyt na nieruchomości luksusowe. Konsekwencją jest stale zwiększająca się podaż ofert z segmentu premium i luksusowego. zdaniem Arkadiusza Wojciechowskiego, dyrektora zarządzającego Poland Sotheby’s International Realty, w najbliższych latach średnia roczna stopa wzrostu na rynku nieruchomości luksusowych będzie wyższa, niż prognozowane 5 proc. dla całego segmentu nieruchomości.

Autor: housemarket.pl 08 grudnia 2016 10:13

- W ciągu ostatnich kilku lat dane z rynku wskazywały na stabilny, ale powolny rozwój. Momentem przełomowym był rok 2015, gdy rynek nieruchomości luksusowych w Polsce obudził się i zaczął rosnąć bardzo intensywnie, notując dwucyfrowy wzrost rok po roku – komentuje Arkadiusz Wojciechowski, dyrektor zarządzający Poland Sotheby’s International Realty. - Daje to podstawy by przewidywać, że w najbliższych latach średnia roczna stopa wzrostu na rynku nieruchomości luksusowych będzie wyższa, niż prognozowane 5 proc. dla całego segmentu nieruchomości  – dodaje Arkadiusz Wojciechowski.

Symbolem rosnącej wiedzy i wymagań klientów w obszarze rynku nieruchomości może być zmieniające się podejście do inwestowania kapitału. Funkcjonujące dotychczas tylko na rynkach międzynarodowych zjawisko „sznura pereł”, czyli kupowania i kolekcjonowania kolejnych domów lub apartamentów coraz częściej zaobserwować można także w Polsce. Wynikająca ze zmiennej sytuacji na giełdzie potrzeba ulokowania wolnych środków coraz częściej znajduje rozwiązanie w możliwości zakupu atrakcyjnych nieruchomości na terenie kraju i zbudowania swojej własnej, niepowtarzalnej kolekcji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Poland Sotheby’s International Realty to firma pośrednicząca w sprzedaży i wynajmie nieruchomości premium i luksusowych. Jest częścią międzynarodowej sieci Sotheby’s International Realty, posiadającej ponad 20 000 niezależnych partnerów sprzedaży, obsługujących 845 biur na terenie 65 krajów. Biura Poland Sotheby’s International Realty są zlokalizowane w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych