Polacy coraz lepiej projektują wnętrza

Polacy radzą sobie coraz lepiej z projektowaniem wnętrz. Kiedyś trudno było o designerskie meble czy efektowne dodatki, więc trudno też było urządzić mieszkanie na dobrym poziomie estetycznym. Teraz jest inaczej.

www.dobrzemieszkaj.pl

Autor: Publikator - dobrzemieszkaj.pl 13 lutego 2017 12:44

- Co najważniejsze, umiemy za nieduże pieniądze urządzić bardzo fajne wnętrza i dbamy o miejsce, w którym mieszkamy, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz – mówi architekt urbanista Natalia Nguyen, która już w czwartek będzie gościem 4 Design Days.

Jak urządzone jest twoje mieszkanie?

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Moje mieszkanie urządzone jest eklektycznie. Kolorem bazowym jest biały, ale cała
reszta jest kolorowa. Kolekcjonuję różne przedmioty z całego świata, które kupuję podczas podróży. Zbieram na przykład szkło kolorowe. Mam mnóstwo dodatków, poduszek. Poza tym w domu maluję obrazy, więc jest naprawdę dużo kolorów.

Mieszkanie służy mi jednocześnie jako pracownia – mam ze 200 puszek farb i gdy ogarnie mnie wena twórcza, to wyjmuję płótno i maluję. To jest  także sposób, w jaki spędzam czas z moją córką – często malujemy razem. Inspiruje nas moda, podróże, zapachy, a przede wszystkim kolory. Moim ulubionym kolorem jest zielony; zieleni wokół mnie musi być bardzo dużo, dlatego w mieszkaniu mam też palmiarnię z mnóstwem roślin. 

Jedną z twoich pasji jest projektowanie biżuterii. Od jak dawna się tym zajmujesz?

Projektowaniem biżuterii zajmuję się już od 15 lat. Zaczęłam podczas studiów w Stanach, gdzie panuje moda na hand craft i wszystko, co wykonane ręcznie jest bardzo doceniane. Któregoś dnia kupiłam sobie piękne kolczyki i wpadłam ma pomysł, żeby zrobić takie samodzielnie. Pojechałam
na targ kamieni i wprost zakochałam się w nich.

Kupiłam tyle, że zrobiłam chyba ze sto par! Nie wiedziałam co z nimi zrobić, więc zaczęłam obdarowywać znajomych, ale nadal miałam dużo, więc postanowiłam sprzedać je w galerii i tak to się zaczęło. Potem w Polsce to kontynuowałam i projektowaniem biżuterii zajmuję się do dziś. Moją sygnaturą są kamienie naturalne, surowe, ręcznie polerowane. Jest to biżuteria delikatna, która pasuje dla każdego.

Ktoś kiedyś określił ją mianem eteryczna i myślę, że to określenie pasuje najbardziej. Lekka, delikatna, drobna, ale wykonana z pięknych kamieni, takich jak rubiny, szmaragdy, szafiry, które mają cudowne kolory, i które uwielbiam łączyć ze sobą.

Jesteś artystką, obdarzoną niezwykle cenną umiejętnością – swoje pasje potrafisz z powodzeniem przekuć w biznes? Jaka jest twoja recepta na sukces?

Tak, to jest bardzo cenna umiejętność. To jest chyba cecha Wietnamczyków, bo my Wietnamczycy zawsze myślimy o biznesie: jak zrobić, żeby zarobić. Ale to przecież nie dotyczy tylko Wietnamczyków, bo jeżeli naszą pasję realizujemy i jesteśmy szczęśliwi, to też zaczniemy zarabiać pieniądze. Dlatego gdy rozmawiam z wieloma kobietami, które mają jakąś pasję i dopiero zaczynają, to zawsze je zachęcam do tego, żeby te pasje realizować, bo potem także przyjdzie sukces w biznesie. Ja mam to w genach, bo podobnie jak mój tata mam wiele pomysłów, które staram się realizować.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych