Polacy mają oko na rowery

Ponad 70 proc. Polaków deklaruje posiadanie roweru. Jednocześnie ponad 25 proc. ankietowanych planuje kupić jednoślad w nadchodzącym roku – takie są rezultaty badania przeprowadzonego przez agencję Difference.

Autor: Pap 24 lutego 2022 08:34

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Difference, z którego raport przekazano PAP, największym zainteresowaniem cieszą się rowery miejskie, które chce kupić 33 proc. ankietowanych. Na kolejnym miejscu znalazły się rowery górskie (19 proc.) oraz dziecięce (18 proc.).

Z badania wynika także, że Polacy preferują kupowanie rowerów w specjalistycznych sklepach stacjonarnych. Kwota, którą zamierzają przeznaczyć na zakup, to 1,6 tys. zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podano w raporcie, rok 2020 i 2021 przyniosły ogromny boom na rowery na całym świecie. Pandemia i ograniczenia w mobilności sprawiły, że wiele osób przesiadło się na rowery. W ten sposób można bezpiecznie dojeżdżać do pracy, poza tym jazda na rowerze jest doskonałą formą na aktywne spędzanie czasu wraz z całą rodziną, co w czasach pandemii ma kluczowe znaczenie.

Badanie zostało przeprowadzone w styczniu 2020 r. na zlecenie producenta rowerów Kross metodą CAWI na próbie 1100 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych