Polacy pomimo wzrostu cen inwestują w luksusowe nieruchomości

To bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Jesteśmy pod ciągłym ostrzałem władz i opinii publicznej, oczekiwania są ogromne, krytyka jeszcze większa. Pracujemy zgodnie z rygorystycznymi wytycznymi konserwatorskimi, z najwyższą starannością dbając o to, aby budynki odzyskiwały swój dawny blask. Nasze inwestycje w Krakowie wzbudzają wiele emocji, ponieważ znajdują się w starej części miasta, która dla wielu powinna pozostać nietknięta. Tymczasem, gdyby nie prywatni inwestorzy wiele budynków popadłoby w ruinę, bo na renowacje często brakuje środków. Nasze projekty powstają zawsze przy udziale dwóch biur projektowych: lokalnego i międzynarodowego- koncepcyjnego. Zatrudniamy międzynarodowych konsultantów właśnie po to, aby nadać projektom kosmopolityczny i wielokulturowy charakter. Każdy projekt powstaje z wielką pieczołowitością i cieszymy się, że znajdują one uznanie wśród klientów, jak również dostają wiele polskich i międzynarodowych nagród.

W grudniu Angel Poland Group obchodziło swoje 18-lecie. Jak firma zmieniała się w ciągu tych lat?

Firma zatrudnia dzisiaj niemal 100 osób, działa w czterech biurach w Krakowie i Wrocławiu. W swoim portfolio posiada wiele nagrodzonych projektów i składa się z zespołu niesamowitych ludzi, związanych z firmą od kilku lub kilkunastu lat. Myślę, że to właśnie ludzie tworzący firmę, identyfikujący się z jej misją są gwarancją sukcesu Angel Poland Group.

Przez ostatnie kilkanaście lat wnikliwie obserwuję kolejne progi przekraczania barier cenowych. Pamiętam jak nasza pierwsze apartamenty przy Rynku Głównym sprzedawaliśmy za 10 tysięcy złotych za m2. Wówczas mówiono nam, że nikt ich w tej cenie nie kupi! Kupowali, choć byli to głównie cudzoziemcy. Polacy czekali aż będzie taniej. Dzisiaj sytuacja na rynku nieruchomości premium wygląda zupełnie inaczej, ponieważ kupujący to głównie Polacy. W najnowszej inwestycji w Krakowie mam tylko dwie osoby z zagranicy.

Co czeka branżę nieruchomości luksusowych w nadchodzącym roku?

Utrzymanie trendu wzrostowego cen, jednakże z mniejszą dynamiką i jeszcze mniejszą podażą apartamentów z segmentu premium na rynku pierwotnym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych