Polacy są otwarci na nowoczesność

Jesteśmy społeczeństwem wyjątkowo jak na Europę otwartym na nowe technologie, nowoczesne rozwiązania i innowacyjne rozwiązania – taki wniosek płynie z dyskusji „Wnętrza mieszkaniowe – meble i wyposażenie. Czego poszukują współcześni inwestorzy”, która odbyła się w ramach 4 Design Days.

Autor: Publikator 17 lutego 2017 10:28

Jak wygląda współczesny polski dom pod względem mebli i wyposażenia? Jak producenci nadążają za zmieniającymi się potrzebami i jak wygląda ich oferta? O tym między innymi dyskutowano w czasie sesji prowadzonej przez architekt Natalię Nguyen.

– My, Polacy jesteśmy społeczeństwem, które wyjątkowo szybko przyswaja nowinki technologiczne – mówiła Dorota Warych, projektant marki PIU Design. – Lubimy nowości i nowoczesne trendy, coraz lepiej przyjmują się u nas elementy domów inteligentnych i innowacyjne materiały. W nowych polskich domach to design staje się coraz bardziej zauważalnym elementem. Pokochaliśmy otwarte przestrzenie, wielkie przeszklenia, nowoczesne bryły i to w stopniu większym niż w wielu europejskich krajach.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Potwierdza to coraz bardziej rozwijająca się oferta producentów, w której nowoczesne propozycje zajmują coraz bardziej poczesne miejsce. Także w ofercie wyposażenia i projektów kuchni.

– Z pracy z klientem ostatecznym możemy wysnuć w ostatnich miesiącach wniosek, że choć polskie kuchnie są i nowoczesne, i tradycyjne, to jednak coraz większa jest przewaga tych pierwszych. Polacy polubili nowoczesne formy i szerokie bryły – mówi Robert Surma, koordynator regionu Blum Polska. – Choć widać również, że w polskim społeczeństwie, które jest wciąż na dorobku, równie wielką rolę jak design, odgrywa też funkcjonalność.

Wyraźnie widoczną tendencją jest z pewnością coraz większy wpływ profesjonalistów – projektantów wnętrz i architektów na decyzje podejmowane przez inwestorów.

– Rada architekta coraz częściej staje się przysłowiową kropką nad ” – potwierdził Mariusz Sobiesiak, general manager MX-FLIZ Katowice. – To w ich ręce inwestorzy oddają podejmowanie decyzji zakupowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych