Polacy wykupują mieszkania z ogrodem lub tarasem

Aż o 80 proc. wzrosło od marca zainteresowanie ogrodami. Coraz częściej poszukiwane są również tarasy i balkony. Osoby planujące zakup nowego mieszkania mogą teraz skorzystać z niższych cen. Zakupom sprzyja także duży wybór na rynku.

Autor: housemarket.pl 17 sierpnia 2020 13:20

Epidemia w znacznym stopniu zmieniła preferencje osób poszukujących mieszkania. Analitycy Otodom porównali marzec z okresem od kwietnia do końca lipca. Przyjrzeli się średniemu dziennemu zainteresowaniu. Okazało się, że coraz większe znaczenie dla potencjalnych kupujących mają: ogród, taras i balkon. Trend pojawił się już w czerwcu, a w następnych miesiącach był jeszcze wyraźniej zauważalny.

- Nasze obserwacje są bardzo podobne. Klienci jeszcze bardziej uświadomili sobie, że te elementy są bardzo ważne, ponieważ istotnie podnoszą komfort życia oraz wzmacniają poczucie prywatności - potwierdza Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie deweloperskiej Bouygues Immobilier Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ostatnich miesiącach najbardziej wzrosło zainteresowanie mieszkaniami z ogrodami - aż o 80 proc. Bardzo dużą popularnością cieszą się mieszkania z tarasami - wzrost o 71 proc. Coraz częściej poszukiwane są również mieszkania z balkonami - o 51 proc.

- Mamy świadomość tego, że balkony, tarasy i ogrody są pożądane, dlatego zdecydowana większość naszych mieszkań je ma. Zawsze oferujemy je w cenie. Przykładowo: na kameralnym osiedlu Vitalité na warszawskim Wilanowie budujemy mieszkania z ogrodami o wielkości do 175 metrów kwadratowych. Z kolei w prestiżowym apartamentowcu Centreville w centrum Wrocławia są przestronne, podwójne tarasy wychodzące na trzy strony świata - podkreśla Cezary Grabowski.

Letnie wyprzedaże

Osoby poszukujące mieszkania mają teraz świetną okazję do zakupu. Lato to bardzo dobra pora roku ku temu. Są na to dwa mocne argumenty. Po pierwsze ceny są korzystne, ponieważ są specjalne wakacyjne oferty.

- Aktualnie promocją są objęte wybrane mieszkania w Warszawie i Wrocławiu. Atrakcyjne ceny można sprawdzić w naszym Outlecie Mieszkaniowym. Ponadto klienci mają możliwość indywidualnych negocjacji cen. Stawiamy na różne formy ofert specjalnych i udostępniamy je we wszystkich miastach, w których budujemy mieszkania i domy - informuje Cezary Grabowski.

Po drugie na rynku jest duży wybór. Epidemia nie zatrzymała prężnie działających deweloperów przed wprowadzaniem do sprzedaży nowych mieszkań. W tym roku w ofercie pojawiły się np. osiedle Essentiel na Białołęce oraz Osiedle Lumea na Bemowie w Warszawie i Perspective - Wille Miejskie na Kowalach we Wrocławiu. Epidemia nie wstrzymała także prac trwających na budowach.

- W całym roku 2020 planujemy oddać do użytku 656 mieszkań w ramach sześciu inwestycji realizowanych w Warszawie, Pruszkowie, Wrocławiu i Poznaniu - zapowiada Cezary Grabowski.

Polacy cały czas chcą kupować mieszkania, o czym świadczą wysokie wyniki sprzedaży. W drugim kwartale bieżącego roku deweloper Bouygues Immobilier Polska sprzedał 180 mieszkań i lokali usługowych - o 8 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Drugi kwartał 2020 był więc udany.

Lokalizacja i ekologia

Bardzo ważnym kryterium wyboru nieustająco jest lokalizacja. Polacy nadal poszukują mieszkań w dobrze skomunikowanych i rozwiniętych infrastrukturalnie dzielnicach, niekoniecznie w ścisłym centrum. Zależy im, żeby znaleźć mieszkanie w otoczeniu zieleni, blisko terenów rekreacyjnych i sportowych. W najbliższym otoczeniu chcą mieć sklepy, szkoły, restauracje i parki, czasami też rzekę. Stosunkowo nową, ale coraz silniejszą, potrzebą są natomiast ekologiczne elementy osiedli, które podnoszą komfort życia i przynoszą oszczędności, takie jak: panele słoneczne na dachach, białe pokrycia dachów, gromadzenie wody deszczowej do podlewania roślin, stacje ładowania samochodów elektrycznych czy miejsca na rowery.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych