Polacy wyprowadzają się z mieszkań w blokach

Jak pokazują badania serwisu Clicktrans.pl Polacy coraz częściej rezygnują z mieszkań w domach wielorodzinnych. Najchętniej opuszczamy kawalerki oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe.

Autor: housemarket.pl 28 czerwca 2017 11:04

Serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl stworzył raport na temat tego jak i dokąd przeprowadzają się Polacy. Z badań przeprowadzonych na podstawie 10232 zleceń na zmianę miejsca zamieszkania w latach 2011-2017 wynika, że aż 68 proc. przeprowadzek w obrębie Polski dotyczy małych mieszkań, znacznie mniej, bo 17 proc. natomiast domów. Najczęściej rezygnujemy z lokali o niewielkim metrażu, tj. kawalerki oraz  mieszkania dwu- i trzypokojowe. 

Według raportu województwa mazowieckie (25,9 proc.), małopolskie (12,3 proc.) i dolnośląskie (9,7 proc.) to te, z których najczęściej się wyprowadzamy. Na ogół zmieniamy mieszkania w obrębie większych miast, tj. Warszawa, Kraków i ich regionów. Stolice tych województw cały czas pozostają również w czołówce miast, do których zwykle się przeprowadzamy - również z zagranicy. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Analizując nasze dane rok po roku, widzimy silny trend powrotów Polaków z emigracji. Przypuszczalnie jest to związane z niepewną sytuacją Polonii oraz nastrojami po Brexicie - komentuje Michał Brzeziński, CEO Clicktrans 

Raport Przeprowadzki 2017 to już druga edycja raportu na temat przeprowadzek Polaków. Pierwsza opublikowana została w 2014 roku. 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych