Policjanci z Tarnowa tropią podpalacza zabudowań gospodarczychPAP - 17 listopada 2020 14:50


Policjanci z Komendy Miejskiej w Tarnowie szukają podpalacza, który w niedzielę wzniecił pożary trzech stodół w Żabnie i Sieradzy.

"Bierzemy pod uwagę, że mogła to zrobić jedna osoba lub grupa osób. Analizujemy zebrany na miejscu materiał dowodowy" - powiedział we wtorek PAP rzecznik tarnowskiej policji Paweł Klimek.

W niedzielę po g. 23 ogień strawił nieużytkowaną stodołę w Żabnie. Chwilę później strażacy zostali wezwani do pobliskiej Sieradzy, gdzie również spłonęła nieużytkowana, wolnostojąca stodoła. W obu przypadkach nie było zagrożenia dla ludzi. Ledwo ugaszono ten pożar, a po godzinie 3 nad ranem strażackie syreny znów zawyły w Sieradzy - tym razem pożar też zniszczył zabudowania gospodarcze.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według policjantów wszystko wskazuje na to, że było to umyślne działanie osoby, która podkłada ogień. Straty poniesione przez właścicieli budynków oszacowano wstępnie na ponad 50 tys. zł.

Policjanci apelują do osób mających informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości podpalacza o ich przekazywanie anonimowo na adres kmp@tarnow.policja.gov.pl, telefonicznie dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod numerem 47-831-1222 (czynny całą dobę) lub do Wydziału Mienia KMP w Tarnowie - tel. 47-831-1215 (w godzinach 7.30-15.30).

Prowadzący postępowanie biorą pod uwagę także inne pożary zabudowań gospodarczych, do których doszło w gminie Żabno w listopadzie.

Jak podkreślił Paweł Klimek, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie w najbliższych dniach teren gminy będzie patrolowany przez umundurowanych i nieumundurowanych policjantów.