Polska Federacja Rynku Nieruchomości ma nowego partnera

Polska Federacja Rynku Nieruchomości zyskuje nowego partnera biznesowego. Jest nim MORe z Chicago, czwarte co do wielkości amerykańskie stowarzyszenie pośredników i zarządców z ponad 90-letnią tradycją i 15 tys. członków.

Autor: HouseMarket.pl 25 listopada 2016 10:48

- Rozpoczynając współpracę z MORe chcemy otworzyć nowe możliwości dla nowego pokolenia pośredników i zarządców. Rynek amerykański wyprzedza doświadczenia europejskie i wskazuje kierunki rozwoju. Dziś potrzebujemy konkretnych rozwiązań biznesowych. Dodatkowym, ważnym argumentem jest fakt iż Chicago jest największym skupiskiem Polaków poza krajem (ponad 1,3 mln osób polskiego pochodzenia, w tym około 250 tys. mówiących na co dzień po polsku). Możliwości wspólnych  interesów i bezpośredniej współpracy są tym bardziej realne – mówi Grzegorz Dobrowolski, wiceprezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, organizacji zawodowej w Polsce, skupiającej pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości.

„Nie” dla deregulacji

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Amerykanie (wcześniej stowarzyszenie NVAR z Północnej Virginii) od początku współpracy z PFRN podkreślają wagę przestrzegania w codziennej pracy kodeksu etyki i najwyższych zawodowych standardów. Podobne doświadczenia płyną z Europy, z którą Federacja także rozwija współpracę m.in. za sprawą przynależności do Europejskiej Rady Nieruchomości z siedzibą w Brukseli – CEPI. Organizacja od początku sprzeciwia się deregulacji zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości w Polsce, podkreślając, że takie kraje jak Niemcy, Irlandia, Czechy, Francja czy Belgia wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia i regulacje, chroniące klientów na rynku nieruchomości. Od trzech lat polski głos zabierany w tej i innych sprawach na europejskim forum jest jeszcze bardziej słyszalny i ceniony. A to za sprawą Grzegorza Dobrowolskiego, który został właśnie wybrany na kolejną 3-letnią kadencję w zarządzie CEPI.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych