Polski Związek Firm Deweloperskich otwiera oddział w Łodzi

Polski Związek Firm Deweloperskich powołał do życia szósty odział, tym razem w Łodzi. Zrzesza on obecnie 15 firm deweloperskich działających zarówno na rynku mieszkaniowym, jak i komercyjnym.

Autor: housemarket.pl 16 czerwca 2021 10:50

- Bardzo się cieszę z inicjatywy powołania Oddziału Łódzkiego PZFD. To już szósty oddział PZFD w Polsce. Pierwszy powstał we Wrocławiu, później otwieraliśmy kolejne w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i w Krakowie. Imponująca liczba członków założycieli Oddziału Łódzkiego pokazuje, że jest to idea ważna i znajdująca zainteresowanie firm deweloperskich. Dzięki prężnie działającym oddziałom PZFD staje się silniejszą organizacją potrafiącą odpowiadać na ważkie i aktualne problemy rynku deweloperskiego. Stąd czerpiemy wiedzę na temat problemów występujących w procesie inwestycyjnym, a jednocześnie poprzez oddziały możemy przekazywać wiedzę, jak sobie z nimi radzić – powiedział podczas spotkania inaugurującego otwarcie oddziału Grzegorz Kiełpsz, prezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Członkami Oddziału są firmy: Art.Locum, Atal, Budomal, Cavatina, Dynamix, Echo Investment, Golden Lion Development, Hammermed Nieruchomości, GT Factory, JHM Development, Murapol, OPG Property Professionals, Profit Development, Tree Development Group, Varitex. Członkowie Oddziału Łódzkiego wybrali na prezesa zarządu: Krzysztofa Suskiewicza (Art.Locum) oraz na członków i członkinie zarządu: Iwonę Srokę (Murapol), Kingę Pławik-Terlikiewicz (Dynamix), Michała Stysia (OPG Property Professionals), Michała Karpackiego (Golden Lion Development), Macieja Walniczka (Tree Development Group), Tomasza Jochima (Budomal) oraz Bogdana Koczy (Profit Development).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie członkowie Oddziału Łódzkiego. Korzystając z okazji i witając pana prezydenta chciałbym zaoferować: naszą wiedzę, nasze doświadczenie przy tworzeniu przestrzeni miejskich, oraz współudział przy planowaniu kierunków rozwoju naszego miasta - skomentował Krzysztof Suskiewicz, prezes zarządu Oddziału Łódzkiego oraz prezes Art.Locum.

W odpowiedzi na to obecny na spotkaniu Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi powiedział, że traktuje nowy oddział jako certyfikat dojrzałości rynku.

- Jesteśmy otwarci na prowadzenie dialogu ze środowiskiem deweloperów w ramach czegoś na wzór rady dialogu społecznego, ale muszę także dodać do całości łyżkę dziegciu, gdyż jak wiadomo interesy nasze jako włodarzy miasta i Państwa-deweloperów nie są zawsze tożsame. Jednocześnie wiemy, że bez inwestorów prywatnych pewnych zmian nie uda się dokonać w mieście, a wszystkim nam chodzi o, by nasze miasta rozwijało się dynamicznie i w sposób zrównoważony – podkreślał Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Miasta Łodzi podczas spotkania.

Trzecie pod względem liczy ludności miasto w Polsce rozwija się dynamicznie i przyciąga biznes. Przez kilka ostatnich lat zajmowało miejsce na podium organizowanego przez PZFD Rankingu Miast, w którym na podstawie informacji publicznej oceniamy sprawność urzędów we współpracy z inwestorami. Jest jednym z najszybszych samorządów w wydawaniu decyzji pozwoleń na budowę dla budownictwa mieszkalnego. Potwierdzeniem tego może być także np. przyznana niedawno nagroda Future of Emerging Europe Awards 2021. Łódź znalazła się na czele listy miast przyjaznych dla biznesu (Business-Friendly Perception Index), która powstała jako rezultat prac jury, w skład którego wchodzi ponad 100 globalnych ekspertów z dziedziny bezpośrednich inwestycji zagranicznych, doradców ds. wyboru lokalizacji oraz analityków lokalizacji. Grupa ta dokonała oceny 100 miast wschodzącej Europy powyżej 200 tys. mieszkańców oraz stolic Czarnogóry – Podgoricy i Kosowa – Prisztiny, które nie osiągają tego pułapu liczebności mieszkańców. Wśród miast, które znalazły się w pierwszej piątce za Łodzią są: Praga, Ljubljana, Budapeszt (zeszłoroczny zwycięzca), a stawkę zamyka Kijów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych