Polskie domki turystyczne jadą do ChorwacjiHouseMarket.pl - 09 maja 2016 16:56


LS Tech-Homes wyprodukował materiały budowlane o wartości 4,5 mln zł do montażu pierwszych 50 domków turystycznych w chorwackim mieście Omis.

Tym samym spółka zakończyła I etap realizacji kontraktu obejmującego produkcję paneli kompozytowych do montażu 130 domków w Chorwacji o łącznej wartości 11,8 mln zł.

Kontrakt LS Tech-Homes z chorwacką spółką Multi Mobile Cube, należącą do polskiej firmy Bungalow, oferującej luksusowe domki do wynajęcia w Chorwacji, obejmuje realizację domków turystycznych o powierzchni 34 mkw. Umowa realizowana jest etapowo i zakończy się w marcu 2017 roku. Pierwsze domki zostaną udostępnione turystom w czerwcu tego roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Domki turystyczne wykonane z naszych paneli spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na chorwackim rynku. Przemawiają za tym przede wszystkim parametry techniczno-użytkowe, dzięki którym otrzymujemy krótszy czas budowy, gwarancję wytrzymałości i trwałości, a przede wszystkim energooszczędność – mówi Leszek Surowiec, prezes zarządu LS Tech-Homes.

Domki będę wykonane z ekologicznych paneli SIP MgO Green, flagowego produktu LS Tech-Homes. Panele składają się z okładziny z płyt magnezowych oraz rdzenia styropianowego, tworząc wytrzymały element konstrukcyjny, z którego powstają podłogi, ściany i dachy. Panele SIP MgO Green pozwalają ograniczyć zużycie energii elektrycznej nawet o 60 proc. w stosunku do innych tego typu domków. Materiał jest odporny na wszystkie warunki atmosferyczne, dzięki czemu możliwe jest całoroczne użytkowanie obiektów.