Polskie firmy już myślą o odbudowie Ukrainy

Kolejne firmy zgłaszają się do Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej - chcą brać udział w powojennej rekonstrukcji naszego wschodniego sąsiada – informuje w piątek "Puls Biznesu".

Autor: Pap 06 maja 2022 08:35

Gazeta przypomina, że przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen mówiła w środę o propozycji planu odbudowy dla Ukrainy po zakończeniu wywołanej przez Rosję wojny. "Pakiet pomocowy powinien pociągnąć za sobą ogromne inwestycje w kraju, mające na celu zaspokojenie najpilniejszych potrzeb i wprowadzenie niezbędnych reform. Polskie firmy już się szykują do udziału w rekonstrukcji Ukrainy, nawiązując bliższe relacje z sąsiadem" - czytamy w "PB".

"Od początku konfliktu do Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej [PUIG - red.] przystąpiło co najmniej 40 polskich firm. Z pewnością jednym z powodów jest zainteresowanie udziałem w odbudowie Ukrainy po wojnie" - mówi cytowany przez "PB" wiceprezes PUIG Dariusz Szymczycha. Przed wojną członkami izby było ok. 220 firm, w tym ok. 160 z Polski.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dyrektor PUIG Sławomir Szymusiak informuje na łamach "PB", że ostatnio akces do organizacji zgłaszają nawet dwie, trzy firmy dziennie, wśród nich budowlane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych