Ponad 1,1 miliard złotych - tyle zarobił Robyg w 2020 roku

W 2020 roku Robyg zanotowała przychody ze sprzedaży przekraczające 1,11 mld zł. Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 211 mln zł - czyli o 18,6 proc. więcej niż w 2019 roku. W 2020 roku spółka przekazała klientom 2 700 lokali.

Autor: housemarket.pl 31 marca 2021 09:52

  • W 2020 roku grupa podpisała 2738 umów deweloperskich i przedwstępnych oraz 2156 umów rezerwacyjnych netto.
  • Robyg zintensyfikował działalności w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Grupa wprowadziła do sprzedaży nowe etapy inwestycji: Mój Ursus, Osiedle Życzliwa Praga, City Sfera, Modern City, Modern Space, Lawendowe Wzgórze, oraz Jagodno.
  • W ofercie Robyg aktualnie znajduje się ponad 2 tys. lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie ponad 19.100 mieszkań.

Jak zaznaczył Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu Robyg 2020, ze względu na pandemię koronawirusa, był ogromnym wyzwaniem dla całej gospodarki w Polsce i na świecie. Istotnie wpłynęło to na wiele sektorów - pewne zmiany widoczne są także w segmencie nieruchomości mieszkaniowych. W ogólnym ujęciu, 2020 rok Robyg zakończył ze świetnymi wynikami. 

- Zauważamy, że - z wyjątkiem pierwszego zamknięcia gospodarki, kiedy wiele osób obawiało się przyszłości - popyt na mieszkania nie osłabł. Wręcz przeciwnie, notujemy nawet więcej zapytań od potencjalnych klientów. Podobnie budowy - wszystkie realizujemy zgodnie z harmonogramami, bez żadnych istotnych przestojów. Oczywiście pracujemy zgodnie ze standardami GIS - zapewniamy bezpieczeństwo i ochronę przed COVID-19 - naszym klientom, pracownikom i partnerom. Najważniejszym sukcesem 2020 roku był fakt, że – pomimo pandemii, obostrzeń, lockdownu, kryzysu gospodarczego - Robyg prowadziła nieprzerwanie działalność. Na naszych budowach nie mieliśmy ani jednego dnia przestoju - powiedział Eyal Keltsh.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Robyg w 2020 roku wprwadził nowe inwestycje, jak również uruchomił kolejne etapy w projektach już realizowanych. Grupa Nabyła Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane (WPB) oraz nowe grunty w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku - łącznie powiększając potencjał budowlany o ponad 170 tys. mkw. PUM (z uwzględnieniem przejęcia Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego).

- Nowe działki zlokalizowane są w atrakcyjnych dzielnicach: w Warszawie na Pradze, Wawrze oraz w Ursusie, zaś w Gdańsku m.in. w dzielnicy Stogi. Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się ponad 2 tys. lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie ponad 19.100 mieszkań. Grupa ma obecnie w budowie ponad 4 tys. mieszkań - dodał Eyal Kelts.

Robyg stale inwestuje także w kolejne grunty. Deweloper nabył działkę na warszawskiej Pradze, w sąsiedztwie osiedla Praga Arte, o pow. 0,7 ha. Na terenie powstanie około 190 mieszkań, łącznie 9 300 PUM. Kolejna inwestycja planowana jest także na warszawskiej dzielnicy Ursus, gdzie deweloper zakupił nieruchomość o powierzchni 1,3 ha.

Z kolei w Gdańsku do portfela Robyg trafiła działka o powierzchni 3,3 ha, która umożliwia realizację 16 500 PUM oraz nieruchomość w dzielnicy Gdańska Stogi o powierzchni 0,9 ha.

W ostatni czasie inwestor zawarł także przedwstępna umowa zakupu gruntu w dzielnicy Warszawy Wawer o pow. 4,3 ha. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych