Ponad 2780 gmin, powiatów, miast i miasteczek otrzyma dofinansowanie

Dziś pokazujemy, że ponad 2780 gmin, powiatów, miast i miasteczek otrzymuje dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, że rozwój powinien być rzeczywiście równomierny; pokazujemy realne działanie - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Autor: PAP 25 października 2021 10:36

Szef rządu w poniedziałek wziął udział w Nidzicy w konferencji dotyczącej ogłoszenia wyników pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Przekonywał, że program ten przyczyni się do równomiernego rozwoju w całym kraju, podczas gdy wcześniej - według niego - "mieliśmy Polskę dwóch prędkości".

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jak często lokalna prasa zaczyna się od artykułów, w których czytamy, ze +mieszkańcy czekają na+ - czekają na drogę, która połączy dwie miejscowości, na połączenie kolejowe, na szkołę, na salę gimnastyczną. Tak wyglądało to przez dziesięciolecia. Myślę, że dostrzegacie państwo, że dziś jest inaczej, a wraz z tym Rządowym Programem Polski Ład ta rzeczywistość będzie jeszcze zupełnie inna" - powiedział premier.

"Bo dziś pokazujemy, że ponad 2780 gmin, powiatów, miast i miasteczek otrzymuje dofinansowanie. To praktycznie - z wyjątkami bardziej proceduralnymi niż innymi - prawie wszystkie. Dziś pokazujemy, że ten rozwój powinien być rzeczywiście równomierny, pokazujemy, że to bez końca +mieszkańcy czekają na+ można zamienić na rzeczywistość, na realne działanie" - dodał Morawiecki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych