Ponad milion nowojorczyków zapłaci wyższy czynsz za mieszkanie

Nowojorska Rada ds. Regulacji Czynszów dała w środę zielone światło właścicielom nieruchomości na podniesienie opłat w ponad milionie mieszkań z regulowanym przez władze lokalne czynszem. W innych można praktycznie podwyższać ceny dowolnie.

Autor: Pap 23 czerwca 2022 08:29

  • Właściciele nieruchomości w Nowym Yorku dostali zielone światło naynsze w Nowym Jorku po raz czwarty z rzędu osiągnęły w maju rekordowy poziom opłat za mieszkania.
  • Czynsze wzrosną o 3,25 procent w przypadku umów jednorocznych i o 5 procent w przypadku dwurocznych.
  • Czynsze w Nowym Jorku po raz czwarty z rzędu osiągnęły w maju rekordowy poziom.

RGB, która reguluje czynsze w mieszkaniach na Manhattanie, głosowała w stosunku 5 do 4, aby zatwierdzić podwyżkę czynszów w przypadku umów jednorocznych o 3,25 proc. i umów dwuletnich o 5 proc.

Z raportu firm brokerskich Douglas Elliman oraz Miller Samuel Real Estate Appraisers and Consultants wynika, że czynsze w Nowym Jorku po raz czwarty z rzędu osiągnęły w maju rekordowy poziom. Mediana czynszu za mieszkanie na Manhattanie wzrosła w minionym miesiącu do 4000 dolarów miesięcznie, czyli o 25 proc. więcej niż rok temu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podała CNN, Stowarzyszenie Pomocy Prawnej (LAS) potępiło głosowanie. Nazwało je "haniebnym, co prawdopodobnie z góry było przesądzone, w celu podniesienia czynszów naszym najbardziej podatnym na skrzywdzenie sąsiadom".

LAS, organizacja non-profit świadcząca pomoc prawną stwierdziła, że decyzja uderza głównie lokatorów z kolorowych społeczności, dotkniętych pandemią Covid i inflacją, "ledwo wiążących koniec z końcem". Podwyżki zaczną obowiązywać jesienią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych