Ponowne" nie" dla bloków w Lubliniedziennikwschodni.pl - 03 listopada 2020 09:54


Urząd Miasta uznał, że budowa bloków obok domów jednorodzinnych przy Sławinkowskiej  w Lublinie naruszałaby tzw. zasadę dobrego sąsiedztwa - czytamy na dziennikwschodni.pl

Na terenie między Ogrodem Botanicznym UMCS a domkami jednorodzinnymi w okolicach Lidla przy Willowej lubelska spółka Med-Europe Trading chciała wybudować siedem bloków mieszkalnych oraz dwa domy jednorodzinne. W sierpniu złożyła do Urzędu Miasta wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, ponieważ okolica nie ma uchwalonego planu. Urząd Miasta wydał kilka dni temu decyzję odmowną, bo uznał, że bloki nie będą pasować do otoczenia.

To już kolejny, gdy spółka Med-Europe Trading nie dostaje zgody na budowę na tej działce.Pierwszy wniosek o „wuzetkę” złożyła w lutym, gdy starała się o decyzję dopuszczającą postawienie siedmiu bloków mieszkalnych (bez dwóch domów jednorodzinnych). W marcu dostała decyzję odmowną z podobnym uzasadnieniem sprowadzającym się do tego, że proponowane budynki byłyby zbyt duże względem już istniejących.

 
 
 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl