Powstaje projekt przebudowy ul. 1 Maja w centrum Bielska-Białej

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej chce gruntownie przebudować jedną z ulic centrum miasta – 1 Maja. Planuje utworzyć tam m.in. strefę woonerf. Wyłoniono wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która ma być gotowa latem 2022 r. – podał magistrat.

Autor: PAP 19 listopada 2021 13:38

Emilia Klejmont z wydziału prasowego bielskiego urzędu miejskiego podała w piątek, że przebudowa ma objąć odcinek od ul. Zamkowej w ścisłym centrum miasta do ul. PCK na jego obrzeżach. Dokumentacja będzie zawierała m.in. projekt architektoniczno-budowlany i wykonawczy oraz dokumentację przedmiarowo-kosztorysową. Firma wyłoniona w przetargu otrzyma za to blisko 380 tys. zł.

Projekt budowlany ma zawierać trzy warianty. Dwa z nich zakładają utworzenie na ul. 1 Maja woonerfu o różnej długości, a trzeci - przebudowę drogi bez tej atrakcji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Woonerf to rodzaj ulicy w strefie zurbanizowanej, na której położono nacisk na wysoki poziom bezpieczeństwa, uspokojenie ruchu i wysokie walory estetyczne, głównie dzięki zagospodarowanym terenom zielonym, przy zachowaniu miejsc parkingowych. Pierwszeństwo będą tu mieli piesi i rowerzyści" - wyjaśniła Klejmont. Dodała, że w założeniu jest to przestrzeń publiczna, łącząca funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców.

Ul. 1 Maja była niegdyś jedną z głównych w mieście. Położona jest równolegle do głównej arterii przebiegającej przez centrum miasta z północy na południe. Przy niej znajdują się m.in. gmachy teatru oraz poczty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych